Czy można dzielić dodatek mieszkaniowy na osoby w pomocy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 18 cze 2014, 10:00

Jak liczyć wysokość dodatku mieszkaniowego w pomocy społecznej , jeżeli w mieszkaniu są prowadzone dwa gospodarstwa domowe a dodatek jest przyznany na właściciela mieszkania i wliczone są wszystkie osoby zamieszkałe.
Grejs


Napisano: 18 cze 2014, 14:50

uważam, że nie powinno być takich rozbieżności w jednej instytucji, pomoc społeczna powinna dokładnie wyjaśnić co się stało, że zaszły takie zmiany w strukturze gospodarstwa domowego
Gość

Napisano: 20 cze 2014, 8:34

Ustawę czytamy. Jeśli jest to oddzielne gospodarstwo ale jeden budynek/lokal to mamy użyczenie lub najem części lokalu wówczas liczymy do powierzchni tylko wynajmowane pokoje a dzielimy w zależności od liczby osób pomieszczenia wspólne np. kuchnie,łazienki (jeśli są wspólne) i obliczamy dodatek. Jeśli natomiast do DM wnioskodawca podał wszystkie osoby i nie ma żadnych umów najmu to żadne oddzielne gospodarstwo. Najprawdopodobniej chodzi o wykluczenie osób osiągających dochody w sprawie o przyznanie np. zasiłku okresowego. W dodatku mieszkaniowym podali wszystkich bo bardziej opłaca. Zatem klienci sami się wkopali bo gdzieś poświadczyli nieprawdę. Najprościej będzie sprawdzić tę sytuację w wywiadzie środowiskowym, ewentualnie w Urzędzie Miasta/Gminy za ile osób opłacane są śmieci.
MZv2


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]