czy może ubiegać się o dodatek???

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 03 paź 2016, 12:38

witam

asystent rodziny przyszedł do mnie z zapytaniem o dodatek mieszkaniowy i przedstawiła mi taką sytuację: rodzina 6 osobowa, rodzice reszta dzieci, rodzice dogadali się ze sprzedawcą mieszkania następująco: umówili się na kwotę sprzedaży mieszkania 30 tysięcy - ci rodzice płacą temu Panu po 2 tysiące miesięcznie - i mają tylko napisaną taką umowę między sobą że do 10 każdego miesiąca te 2 tysiące ma być na koncie - nie jest to umowa potwierdzona przez żadnego notariusza oraz żaden radca prawny jej nie widział i ocenił (tak mi asystent rodziny powiedziała) - tylko jak się dowiedziałam przez sołtysa, asystent wspomniał że ten sprzedawca oddał im wszelkie dokumenty związane z tym domem m.in akt notarialny, w tej umowie było jeszcze wspomniane, że kiedy spłacą tą kwotę 30 tysięcy ten sprzedawca umówi się z nimi u notariusza i przepisze to mieszkanie na tych państwa, czy w obecnej sytuacji Ci państwo mogą starać się o dodatek mieszkaniowy??? pierwszy raz mam taką sytuację, czy może powinnam poprosić asystenta aby poprosił tych państwa o podpisanie umowy najmu i jako czynsz te 2 tysiące? czy w obecnej sytuacji ci państwo póki nie wykupią tego mieszkania będą mogli ubiegać się o DM??
karolina9001


Napisano: 03 paź 2016, 13:00

-dla dobra tej 6 osobowej rodziny - niech koniecznie spiszą jak najszybcjiej umowę kupna-sprzedaży u notariusza bo najprawdopodobniej za "jakiś" czas ta sprawa będzie tematem programu Elżbiety Jaworowicz - oddali pieniądze,a mirszkania dalej nie mają.
aga2

Napisano: 03 paź 2016, 13:50

Stan prawny jest taki, że ci państwo nie mają tytułu prawnego do tego mieszkania. Mają umowę sprzedaży rozłożonej na raty. Przydałaby się umowa najmu/użyczenia.
Swoją drogą te 2 tysiące nie są czynszem... No ale nie wnikam. Duże mają wydatki za to mieszkanie, nie licząc tych rat?
Krwawa
Podinspektor
Posty: 1168
Od: 09 kwie 2014, 14:46


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]