proszę o pomoc

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 02 sty 2017, 11:03

witam. czy chcąc starać się o dodatek mieszkaniowy muszę mieć opłacone wszystkie rachunki tj. za wodę śmieci, czynsz. Nadmieniam, iż wynajmuję budynek jednorodzinny, jakie więc muszę przedstawić rachunki i czy muszą być zapłacone
Gość

Napisano: 02 sty 2017, 19:24

Przepisy ustawy w zasadzie nie wymagają opłacenia.
PCW
Inspektor
Od: 14 kwie 2014, 7:31

Napisano: 02 sty 2017, 20:16

to znaczy, że mogę się ubiegać?, bo u mnie w urzędzie pani powiedziała, że muszą być opłacone... więc nie rozumiem jak to działa...
Gość

Napisano: 02 sty 2017, 20:34

no tak to działa, że praktycznie żąda się opłacenia, może dla zdyscyplinowania wnioskodawców i zapobieżenia próżnej pracy. W razie opieszałości w opłacaniu grozi zaraz wstrzymanie dodatku, czyli podwójna, zbędna robota.
Mam ogólną radę: w razie problemów skierować sprawę do miejscowego kolegium odwoławczego. Powodzenie nie jest przesądzone, ale bardzo prawdopodobne.
PCW
Inspektor

Napisano: 03 sty 2017, 9:13

no a jak mam czynsz opłacony, a zalegam za wodę i śmieci to mogę te rachunki przedstawić i będą brane pod uwagę przy wyliczaniu dodatku? A jeszcze jedno za śmieci mam książeczkę wpłat to może to stanowić podstawę do obliczania dodatku?
Gość

Napisano: 03 sty 2017, 9:32

a może zamiast budynku jednorodzinnego wynająć coś mniejszego i tańszego ? :lol:
woda do napełnienia basenu kosztuje a za nieopłacone śmieci to i tak się oberwie właścicielowi :lol:
małe ww
Podinspektor
Od: 11 kwie 2014, 9:44

Napisano: 03 sty 2017, 22:39

Moim zdaniem jakikolwiek dokument, z którego wynika wysokość kosztów do poniesienia (!) w danym miesiącu należy uznać. Niekoniecznie zaś brać pod uwagę kwoty faktycznie zapłacone, bo to groziłoby nadużyciami.
To pogląd raczej bezdyskusyjny i ugruntowany na tym forum.
PCW
Inspektor

Napisano: 04 sty 2017, 9:08

PCW pisze:Moim zdaniem jakikolwiek dokument, z którego wynika wysokość kosztów do poniesienia (!) w danym miesiącu należy uznać. Niekoniecznie zaś brać pod uwagę kwoty faktycznie zapłacone, bo to groziłoby nadużyciami.
To pogląd raczej bezdyskusyjny i ugruntowany na tym forum.

Słusznie zaznaczasz, że to pogląd ugruntowany na tym forum. Odnoszę jednak wrażenie, że wiele ośrodków/urzędów podobnymi poglądami się nie legitymuje. Wrażenie to opieram na tym, że właśnie na naszym forum pojawia się często kwestia taka, że rachunki mają być opłacone. Czemu się tak utarło - już nie pamiętam.
Krwawa
Podinspektor
Od: 09 kwie 2014, 14:46

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]