tytuł prawny do lokalu

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 03 maja 2017, 23:05

Mam problem i proszę o pomoc w jego rozwiązaniu.
Jakiś czas temu Pani złożyła wniosek na DM (do składu rodziny wpisała siebie i dzieci), lokal podlega pod SM a przydział na ten lokal jest na męża tej Pani i tu już zaczynają się schody, ponieważ mąż nie mieszka w tym lokalu(nie ma go w składzie rodziny), ale jest w nim zameldowany, płaci na dzieci alimenty, ale bez wyroku sądu dodam też, że nie mają rozwodu. Zastanawiam się czy ta Pani posiada tytuł prawny do lokalu i czy możne ze składu rodziny wykreślić męża jedynie na podstawie oświadczenia o otrzymywanych alimentach???
szczypior20
Praktykant
Posty: 1
Od: 03 maja 2017, 22:50


Napisano: 04 maja 2017, 9:48

Wystąpiłabym z pismem do SM z zapytaniem, czy Pani X posiada tytuł prawny - aby mieć czarno na białym. Można też zapytać, czy wyrażą zgodę na użyczenie lokalu (mąż użyczyłby żonie i miałaby tytuł prawny). Jesli nie - odmowa.
Maxima
Podinspektor
Posty: 1237
Od: 14 kwie 2017, 9:34

Napisano: 04 maja 2017, 21:25

Odnoszę wrażenie ignorancji. :mrgreen:
Skoro bowiem był wniosek, to spółdzielnia zapewne już potwierdziła tytuł prawny i nie ma co wyjaśniać.
Skoro bowiem jest tam małżeństwo, to zapewne z mocy prawa (art. 680_1 Kc) mają oboje równorzędny tytuł prawny.
Skoro oboje mają tytuł prawny, to nie może być mowy o użyczeniu oraz niedopuszczalna jest odmowa dodatku na tym etapie.
Z kolei ustalenie składu gospodarstwa domowego należy do kompetencji wnioskodawcy. Gmina może to sprawdzić, ale li tylko w drodze wywiadu, tyle że to próżna robota, bo zaniżenie wielkości nie niesie szczególnych restrykcji.
PCW
Inspektor
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31

Napisano: 05 maja 2017, 7:06

Uściślam ostatnie
szczypior20 pisze:czy możne ze składu rodziny wykreślić męża
Może, choć raczej nie „wykreślić”, lecz zwyczajnie pominąć. Nawet niekoniecznie na podstawie jakiegoś oświadczenia, wystarcza wiedza czy przekonanie, że nie mieszka.
PCW
Inspektor
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31

Napisano: 22 maja 2017, 13:27

PCW pisze:Skoro bowiem jest tam małżeństwo, to zapewne z mocy prawa (art. 680_1 Kc) mają oboje równorzędny tytuł prawny.

Chyba, że mąż otrzymał przydział przed wstąpieniem w związek małżeński.
jaa
Praktykant
Posty: 30
Od: 22 maja 2017, 12:01


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]