ogrzewanie gazowe w piwnicy - czy liczyć ryczałt?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 25 maja 2017, 8:39

Witajcie,
Mam przypadek, w którym klientka oświadcza, że mieszkanie ogrzewane jest piecem gazowym znajdującym się w piwnicy. Piec ogrzewa kilka mieszkań znajdujących się w kamienicy. Klientka za CO i CW płaci właścicielce.
Czy w takim przypadku naliczyć ryczałt za brak CO i CW?
Jak myślicie?
pozdrawiam
dmde
Praktykant
Posty: 20
Od: 08 maja 2017, 21:31


Napisano: 25 maja 2017, 9:20

W tym przypadku policzyłabym normalnie wydatki, które w związku z tym ponosi wnioskodawca do właściciela, bo piec jest jeden na cały budynek i ciepło doprowadzone jest spoza tego lokalu. Co innego gdyby to było ogrzewanie etażowe- wtedy ryczałt.
Wiem, że zdania są podzielone w tym temacie równiez. Pozdrawiam :)
Klara27
Referent
Posty: 482
Od: 12 paź 2016, 13:25

Napisano: 25 maja 2017, 9:56

na szkoleniu tłumaczono, że przyjąć wydatki za ciepło można tylko wtedy gdy ten co dostarcza ciepło ma zgłoszoną działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży ciepła,

w opisanym przez Ciebie przypadku liczymy ryczałt,
bo zarządca może wpisać kwoty z kapelusza a my musielibyśmy przyjąć kwotę podaną przez zarządcę,
dochodzi też problem okresu grzewczego, wiadomo że zimą te wydatki są wyższe niż latem,
a rzadko który zarządca rozlicza wydatki równo na cały rok,

my przyjmujemy wydatek za ciepło tylko wtedy kiedy jest dostarczane przez ciepłownię,
GORZATKA
GORZATKA
Referent
Posty: 386
Od: 12 sie 2004, 0:26
kujawsko - pomorskie, Polska

Napisano: 25 maja 2017, 10:43

Musisz naliczyć ryczałt za brak CO. Klientka ponosi opłate za gaz. Opłatę za CO liczysz gdy jest ogrzewanie z jakiejś elektrociepłowni i jest na to faktura. A tu będziesz miała opłate za gaz.
Maxima
Podinspektor
Posty: 1225
Od: 14 kwie 2017, 9:34

Napisano: 30 maja 2017, 8:46

Ja uważam, że jeśli ponosi wydatki do właściciela za co i cw to jak najbardziej należy je doliczyć w naszej ustawie jest mowa, że; art.6 ust 7 ryczałt wylicza się tylko wtedy jeżeli lokal mieszkalny nie jest wyposażony w instalacje doprowadzającą en. cieplną, w instalacje ciepłej wody lub gazu przewodowego z z e w n ę t r z n e g o ź r ó d ł a znajdującego się p o z a l o k a l e m TAK JAK MA TO MIEJSCE W TYM PRZYPADKU I JA JAK NAJBARDZIEJ DOLICZYŁA BYM TE WYDATKI ZA C.O. I C.W. DO WYDATKÓW MIESZKANIOWYCH TEGO WNIOSKODAWCY A KOMBINACJE ODNOŚNIE WYSOKOŚCI DANYCH OPŁAT MOGĄ WYSTĄPIĆ NIE TYLKO W PRZYPADKU TYCH OPŁAT JEŚLI CHODZI O WYNAJM PRYWATNY!!! ;) :!:
ULAK
Praktykant
Posty: 22
Od: 05 kwie 2017, 8:00

Napisano: 30 maja 2017, 9:40

Gorzatka ma rację. Czyli wg Ulak jesli właściciel zaśpiewa 1000 zł za CO to wliczysz taki wydatek ? W pkt 12 wniosku jest napisane: według okazanych dokumentów. Jaki na to CO i CW masz dokument? Wiec musi być faktura/rachunek.
Maxima
Podinspektor
Posty: 1225
Od: 14 kwie 2017, 9:34

Napisano: 30 maja 2017, 9:55

Maxima pisze:W pkt 12 wniosku jest napisane: według okazanych dokumentów. Jaki na to CO i CW masz dokument?


Wniosek też jest dokumentem. Popieram w tej kwestii wypowiedzi "sławko" "PCW" i "ULAK" :) Pozdrawiam.
Klara27
Referent
Posty: 482
Od: 12 paź 2016, 13:25


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]