Błąd rachunkowy w decyzji- czy to oczywista omyłka?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 12 paź 2017, 9:22

Wprowadzając do programu wydatki za mieszkanie omyłkowo zamiast kwoty 120 zł wpisałam 210 zł. Dodatek mieszkaniowy został przyznany o 80 zł większy niż być powinien. Po miesiącu sama wyłapałam błąd. Czy mogę skorygować tą błędną decyzję postanowieniem na podst. art. 113 kpa jako oczywistą pomyłkę rachunkową, czy zmienić ją za zgodą strony i w przyszłym miesiącu odliczyć nadpłaconą kwotę ? Może ktoś miał taki przypadek?
kiczorek1
Praktykant
Posty: 4
Od: 11 sie 2014, 8:22


Napisano: 12 paź 2017, 9:42

Miałam podobnie. Do wydatków zapomniałam dodać rachunek za wodę. Zrobiłam tak, jak mówisz. Postanowienie na podstawie 113 par. 1. (prostuje z urzędu błąd rachunkowy)
AniaDodatki
Stażysta
Posty: 149
Od: 15 gru 2016, 9:21

Napisano: 12 paź 2017, 18:51

Hmm... Nie zdziwcie się, gdy ktoś podda to w wątpliwość. Oby nie kontrola.
PCW
Inspektor
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31

Napisano: 13 paź 2017, 7:59

A jak Ty ( PCW )byś postąpiła w takim przypadku? Wiem, że strona nie będzie się odwoływała. Jak trzeba to sama wniesie o zmianę decyzji w związku z błędnie przyjętymi wydatkami. Doradźcie co zrobić, zmienić samemu czy wysłać do SKO?

Gdyby nie to, ze zrobiłam przelew nie było by sprawy.
kiczorek1
Praktykant
Posty: 4
Od: 11 sie 2014, 8:22

Napisano: 13 paź 2017, 8:20

"Art. 155. Decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, lub przez organ wyższego stopnia, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony; przepis art. 154 § 2 stosuje się odpowiednio"
Ja bym więc wzięła zgodę strony na zmianę decyzji i ją zmieniła.
Klara27
Referent
Posty: 482
Od: 12 paź 2016, 13:25

Napisano: 13 paź 2017, 8:40

Ja mam tą decyzję podpisaną przez prawnika, także ...

Zawsze uznaje się radców prawnych mądrzejszych od urzędników. Przynajmniej u mnie w urzędzie.
A to, że mamy czterech i każdy mówi co innego...podpis się liczy :)
AniaDodatki
Stażysta
Posty: 149
Od: 15 gru 2016, 9:21

Napisano: 13 paź 2017, 20:35

kiczorek1 pisze:A jak Ty ( PCW )byś postąpiła w takim przypadku?
Moim zdaniem najlepiej tego dodatku nie ruszać całkiem.
PCW
Inspektor
Posty: 2895
Od: 14 kwie 2014, 7:31


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]