zawiadomienie przed decyzją odmowną

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 15 lut 2019, 11:26

Pytanie czy dobrze robię?
Przed wydaniem odmowy daję zawiadomienie o wszczęciu postępowania art. 61 par. 1 i 4 kpa, art. 10 par 1 o prawie do czynnego udziału w terminie 7 dni i tutaj mam problem bo dawałam art. 79a par. 1 i 2 i nie wiem czy dobrze, bo niektórzy z was dają art. 73 par. 1.
Mam jeszcze jedno pytanie czy po tych wszystkich artykułach potem w tym zawiadomieniu piszecie uzasadnienie takie jak w decyzji odmownej czy już nic?
slapi
Praktykant
Posty: 44
Od: 09 paź 2014, 11:00


Napisano: 18 lut 2019, 10:29

Działając na podstawie art. 10 § 1 i art. 79a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2017 r. poz. 1257) i dodatkowo pisze informacje z jakich artykułów z ustawy o DM będzie odmowa

Audytor powiedział, że tak jest ok
kamos90
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 80
Od: 20 mar 2017, 9:47

Napisano: 18 lut 2019, 12:45

slapi pisze:Przed wydaniem odmowy daję zawiadomienie o wszczęciu postępowania

Wszczęcie postępowania następuje w chwili złożenia wniosku. Więc po co informujesz, że wszczynasz postępowanie z urzędu (skoro wszczęcie jest na prośbę wnioskodawcy)? przecież jest jedna strona postepowania. Zawiadamiasz , jeśli jest więcej niż jedna strona ( i to jest art.61 § 4, którym przecież sama piszesz).

Czy zebrałaś jakiś dodatkowy materiał (dowód), ze musisz o tym poinformować? Bo jeśli nie, to wnioskodawca wie, co dołączył do wniosku i nie musi zapoznawać się z materiałem dowodowym.
Art. 79a - mówi, że jesli wnioskodawca nie spełnił okreslonych przesłanek to nalezy go informować. Czytac ze zrozumieniem ;) . Skoro nie brakuje żadnych dokumentów, a odmowa wynika z wyliczenia czy nawet nadmetrażu to wystawiasz decyzje i już. Dopiero, jesli np. dostarczenie jakiegoś dokumentu spowodowałoby, że zamiast decyzji odmownej dodatek należałby się - to wtedy piszesz pismo.
Reasumując: nie ma potrzeby przed wydaniem decyzji odmownej wysyłać pisma o wszczęciu postępowania (a jest to wręcz absurdem).
Maxima
Podinspektor
Posty: 1023
Od: 14 kwie 2017, 9:34

Napisano: 18 lut 2019, 12:48

kamos90 pisze:Działając na podstawie art. 10 § 1

Ale tu nie jest napisane, ze tylko w przypadku decyzji odmownych. Dlaczego więc nie wysyłasz też pism, jesli przyznajesz dodatek? :lol:
Maxima
Podinspektor
Posty: 1023
Od: 14 kwie 2017, 9:34

Napisano: 18 lut 2019, 13:30

Odpowiedz jest prosta, bo zazwyczaj ludzie odwołują się od decyzji odmownej i jeżeli przed wydaniem jej nie ma art 10 wysłanego do wnioskodawcy to SKO uwala decyzję nawet jeśli jest super.
slapi
Praktykant
Posty: 44
Od: 09 paź 2014, 11:00

Napisano: 18 lut 2019, 14:08

slapi pisze:Odpowiedz jest prosta, bo zazwyczaj ludzie odwołują się od decyzji odmownej i jeżeli przed wydaniem jej nie ma art 10 wysłanego do wnioskodawcy to SKO uwala decyzję nawet jeśli jest super.


Co ty mówisz?! Tyle lat w "branży" i jeszcze nigdy nikt nie uwalił mi decyzji, bo nie wysłałam pisma z art. 10 !
Maxima
Podinspektor
Posty: 1023
Od: 14 kwie 2017, 9:34

Napisano: 18 lut 2019, 14:26

To bardzo dobrze, bo macie normalnych ludzi w składzie SKO, natomiast mi osobiście to się przytrafiło, gdzie po przekazaniu do ponownego rozpatrzenia wysłałam 10 do wnioskodawcy odczekałam 7 dni i wydałam taką samą decyzję od której oczywiście było odwołanie i została utrzymana w mocy, więc wszystko zależy od ludzi.
slapi
Praktykant
Posty: 44
Od: 09 paź 2014, 11:00

Napisano: 20 lut 2019, 13:29

u mnie była podobna sytuacja...art 10 przed decyzjami odmownymi takie wytyczne SKO...
:-)
Stażysta
Posty: 77
Od: 20 mar 2017, 12:49

Napisano: 20 lut 2019, 15:02

Maxima pisze:
kamos90 pisze:Działając na podstawie art. 10 § 1

Ale tu nie jest napisane, ze tylko w przypadku decyzji odmownych. Dlaczego więc nie wysyłasz też pism, jesli przyznajesz dodatek? :lol:



dlatego że audytor mi powiedział, że byłoby to nie ekonomiczne
kamos90
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 80
Od: 20 mar 2017, 9:47

Napisano: 20 lut 2019, 15:15

Jesli kpa coś nakazuje, to niezależnie czy jest to ekonomiczne czy nie. Ale kpa nie nakazuje wysyłania pism nawet w przypadku decyzji odmownych.
Maxima
Podinspektor
Posty: 1023
Od: 14 kwie 2017, 9:34

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]