umorzenie zasiłku stałego a składki

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 24 lis 2014, 15:00

jak to jest ze składkami na ub. zdrowotne, czy sporządzamy korekty dokumentów rozliczeniowych
ania123

Napisano: 24 lis 2014, 21:41

Zawsze robię korekty dokumentów (DRA, RCA, RZA).
A o co dokładnie chodzi?
ala111

Napisano: 25 lis 2014, 8:27

jeśli ta osoba miała zabrane prawo do zasiłku bo uzyskała inny tytuł do ubezpieczenia to napewno korekta składek za okres kiedy miała inny tytuł. A co robicie jeśli ktoś miał przyznane prawo do zasiłku stałego i w tym momencie Pani ta była ubezpieczona przy mężu. W listopadzie przyszła, żeby zgłosić ją i męża do ubezpieczenia bo mąż na początku października został wyrejestrowany z UP. Ja zgłosiłam ich od momentu zgłoszenia podania, a nie dnia kiedy utracili tytuł do ubezpieczenia. Dzwoniłam do ZUS. Jedna Pani powiedziała, że trzeba się cofnąć, zrobić korektę za październik i opłacić składke. Druga, że jest jeszcze 30 dniowy okres, kiedy osoby te mogą korzystać z ubezpieczeń i można 30 dni odczekać ze zgłoszeniem do ubezpieczenia od dnia kiedy tego Pana wyrejestrowali.
Aneta123

Napisano: 25 lis 2014, 11:52

chodzi o to, że nienależnie pobrano zasiłek stały i decyzją umorzono nienależnie pobrane świadczenie, czy należy sporządzić korekty dokumentów rozliczeniowych za ten okres i czy można składkę zdrowotną odjąć z bieżących składek ?
ania123

Napisano: 25 lis 2014, 12:05

My potracamy z bieżących składek
Aneta123

Napisano: 26 lis 2014, 14:23

Trzeba składać jakieś pismo do ZUS?
Gość

Napisano: 27 lis 2014, 12:38

Zrób korekty składki zdrowotnej i potrąć przy bieżącej wpłacie - jeśli nienależne świadczenie dotyczy tego roku.
tota

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]