POMOCY!! Czy wypłacic chorobowe nowemu pracownikowi

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: heiland

Napisano: 10 lis 2015, 15:03

WITAM. 12.10.2015r. ZATRUDNILIŚMY ASYSTENTA NA CZAS OKREŚLONY DO 30.06.2015R. W DNIU 09.11.2015R. PRZYNIOSŁA ZWOLNIENIE LEKARSKIE NA OKRES 6-7.11.2015R. KOD CHOROBY "B" I POBYT W SZPITALU. CZY WYPŁACIĆ JEJ WYNAGRODZENIE GWARANTOWANE?? PRZY OBLICZANIU WYNAGRODZENIA GWARANTOWANEGO PRZYJMUJE SIĘ ZASADY TAKIE JAK PRZY ZASIŁKU CHOROBOWYM. A ŻEBY UZYSKAĆ ZASIŁEK CHOROBOWY TRZEBA
"Art. 4. 1. Ubezpieczony nabywa prawo do zasiłku chorobowego:

1) po upływie 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego - jeżeli podlega obowiązkowo temu ubezpieczeniu;

2) po upływie 90 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego - jeżeli jest ubezpieczony dobrowolnie."
abas


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]