czy ująć na koncie drobne rzeczy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 01 lis 2018, 18:47

czy jeśli od innej jednostki zostały przekazane na podstawie LT drobne rzeczy - np. stolik (wartość 250 zł), ławka (290 zł), lampa (290 zł)to powinno się ujmować na kontach 013/072?
jaa11
Praktykant
Posty: 5
Od: 12 wrz 2018, 19:33


Napisano: 02 lis 2018, 9:16

zależy od jakiej kwoty masz wprowadzone w polityce rachunkowości. jeżeli te kwoty łapią się na wprowadzenie do ewidencji ilośc.-wartościowej to jak najbardziej 013/072
gumi
Podinspektor
Posty: 1853
Od: 17 mar 2015, 8:57

Napisano: 04 lis 2018, 11:05

właśnie są poniżej (wg. polityki rach.)ale na pt z urzędu mamy wpisane 013/072, zatem chyba powinnam wprowadzić? chyba , że bez ujmowania na kontach dać tylko do samej ewidencji wartościowej?
jaa11
Praktykant
Posty: 5
Od: 12 wrz 2018, 19:33

Napisano: 04 lis 2018, 13:12

środki trwałe wymienione w § 6 ust. 3 rozporządzenia w sprawie szczególnych zasad rachunkowości oraz planów kont, bez względu na wartość, ewidencjonuje się na koncie pozostałych środków trwałych.
renia50
Referent
Posty: 286
Od: 06 lis 2017, 13:53

Napisano: 07 lis 2018, 14:40

Dekret 013/072 jest błędny a na koncie 013 księguje się środki trwałe amortyzowane jednorazowo. Finansuje się je z paragrafu 605 a nie 421. Amortyzację ujmuje się na koncie 401 z paragrafem 472. Środki trwałe amortyzowane planowo finansuje się z paragrafu 606 i księguje na koncie 011. Ich amortyzację ujmuje się na koncie 400 z paragrafem 472.

Wtedy nie łamiecie zasady ostrożności, o czy raczyło ostatnio przypomnieć MF wysyłając pismo do RIO Opole.
TWoj
Podinspektor
Posty: 1105
Od: 10 maja 2016, 15:48


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]