dodatki za pracę przy obsłudzę 500+

Strona 2 z 3    [ Posty: 21 ]

Moderator: heiland

Napisano: 26 kwie 2019, 13:47

Jakby pozwolić pracownikom ,,merytorycznym' z działu sw. rodzinnych,alimentacyjnych czy wychowawczych aby zrobili sami sprawozdanie np ze stanu nalezności nienaleznie pobranych świadczeń lub stanu zadłużenia dłuzników alimentacyjnych to byłby wstyd na całe województwo.Co kwartał toczona jest batalia bo nie pojmuja /zapominaja jak się liczy stan naleznosci lub jakie kwoty podlegaja do odprowadzenia na dochody.A to jest ich część sprawozdania. Posiadany budżet to dla nich abstrakcja a robia zapotrzebaowanie na środki co miesiąc.Większość roku nie wiedza co ze sobą zrobić z nudów a jak przyjdzie okres zasiłkowy to tak idą ciurkiem po dodatki.
ewal
Praktykant
Od: 14 mar 2017, 9:49

Napisano: 26 kwie 2019, 14:17

krak, nie wiem skąd masz takie wyobrażenie o pracy księgowego w OPS jeśli chodzi o 500+. Jeśli ze swojej gminy bądź ośrodka, to jest mi przykro, że u Ciebie tak to wygląda, że pracownicy merytoryczni robią WSZYSTKO, co jest związane z 500+, a księgowy podpisuje TYLKO przelew raz w miesiącu z wypłatą świadczeń. Jestem pełna podziwu, że znaleźliście takie osoby, które ogarną jednocześnie sprawy merytoryczne, sprawozdawcze, księgowe, kadrowe i płacowe.
mania0m0
Stażysta
Od: 30 maja 2018, 15:03

Napisano: 26 kwie 2019, 14:26

Merytoryczni nie muszą bać się dyscypliny za niezłożenie w terminie sprawozdań z dochodów i wydatków (te są co miesiąc do 10-tego). Przekroczenie planu to też ich nie obchodzi. Na 4-tego m-ca potrzebują zamówić "pewna kwotę" a potem okazuje się, że jest za mało albo bardzo za dużo. To nie jest ich problem. Przecież w rok można skończyć podyplomówkę z rachunkowości i mieć super pracę :) Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma :)
Ola II
Stażysta
Od: 25 sty 2019, 10:42

Napisano: 29 kwie 2019, 7:59

Szkoda mi zdrowia i nerwów więc jednym zdaniem: niektórzy chyba rzeczywiście nie wiedzą jak wygląda praca księgowego, bo nie wszędzie jest kraina miodem i mlekiem płynąca. Nie wszystkie księgowe mają dużą pensję, mimo że same prowadzą całą księgowość OPSu. Wstyd pisać o kwocie. Dodatku żadnego z 500+ też nie mają więc proszę nie generalizować.
Jessie
Stażysta
Od: 19 mar 2017, 13:42

Napisano: 30 kwie 2019, 11:57

:lol: i tak właśnie jawi mi się strajk w opsach :lol:
wychodzi na to, że księgowa nawet strajkować nie będzie musiała bo i tak nic nie robi, a jeszcze jak listy nie dostanie to nogi na biurko założy :shock: :lol:

która księgowa strajkuje? łapka w górę! która ma w nosie dyscyplinę finansów?

A w temacie: u mnie obecnie z działu 855 są finansowani wyłącznie pracownicy merytoryczni, pozostali są wykazywani tylko zaangażowaniem części etatu (plus oczywiście koszty par4300,4210,4440,4700 ;) ) Jeśli pod koniec roku okazuje się że budżet wzrasta i dodatkowe pieniądze na obsłudze będą wtedy się myśli o nagrodzie/dodatku.
Daisy
Stażysta
Od: 10 maja 2018, 13:33

Napisano: 30 kwie 2019, 12:37

Daisy pisze::lol: i tak właśnie jawi mi się strajk w opsach :lol:
wychodzi na to, że księgowa nawet strajkować nie będzie musiała bo i tak nic nie robi, a jeszcze jak listy nie dostanie to nogi na biurko założy :shock: :lol:

która księgowa strajkuje? łapka w górę! która ma w nosie dyscyplinę finansów?

A w temacie: u mnie obecnie z działu 855 są finansowani wyłącznie pracownicy merytoryczni, pozostali są wykazywani tylko zaangażowaniem części etatu (plus oczywiście koszty par4300,4210,4440,4700 ;) ) Jeśli pod koniec roku okazuje się że budżet wzrasta i dodatkowe pieniądze na obsłudze będą wtedy się myśli o nagrodzie/dodatku.

u nas z 500+ wyłącznie pracownicy merytoryczni, plus oczywiście koszty obsługi tego zadania i tak jak u Ciebie końcem roku jeżeli środki na to pozwalaja dodatki, nagrody.
mazda
Stażysta
Od: 20 mar 2017, 10:35

Napisano: 30 kwie 2019, 15:10

Super, lubicie się nawzajem opluwać...????
Ja przeszłam przez te wszystkie stanowiska, byłam pracownikiem socjalnym, prowadziłam świadczenia rodzinne, byłam głównym księgowym... i uważam że praca na każdym z tych stanowisk nie jest łatwa i nie fajnie że nawzajem podważacie swoje kompetencje. U nas nie ma dodatków, są pracownicy merytoryczni którzy otrzymują ładną pensję, a ani księgowość ani kierownik nie ma za to dodatku, w końcu te pensje to byłyby same dodatki bo ciągle coś dochodzi.
Agniecha2
Referent
Od: 22 mar 2016, 16:54

Napisano: 07 maja 2019, 13:13

Malgorzata0000 pisze:KIEROWNIK, GŁÓWNY KSIĘGOWY, KSIĘGOWA I KASJERKA

Ja tylko odniosłem się do wpisu Małgorzata0000, że przez cały rok te osoby mają dodatki i się zaczeło :D . .... A każdy z nas wie że księgowa księguje również dodatki mieszkaniowe ( też premia/dodatek?) zasiłki z pomocy społecznej (też premia?) jakieś projekty dodatkowe np. unijne ( też premia - pensja w projekcie?). A w każdym z tych działów pracują inni ludzie którzy merytorycznie zasuwają na comiesięczny dodatek (w tym przypadku 4 osób) i co oni nie zasługują na premie/dodatek comiesięczny?
krak
Stażysta
Od: 29 mar 2017, 8:58

Napisano: 07 maja 2019, 14:43

No normalka przecież od lat księgowi nic nie robią tylko kawę piją i p...… w stołki :evil:
luka24
Stażysta
Od: 17 mar 2017, 10:45

Napisano: 08 maja 2019, 9:44

krak pisze:
Malgorzata0000 pisze:KIEROWNIK, GŁÓWNY KSIĘGOWY, KSIĘGOWA I KASJERKA

Ja tylko odniosłem się do wpisu Małgorzata0000, że przez cały rok te osoby mają dodatki i się zaczeło :D . .... A każdy z nas wie że księgowa księguje również dodatki mieszkaniowe ( też premia/dodatek?) zasiłki z pomocy społecznej (też premia?) jakieś projekty dodatkowe np. unijne ( też premia - pensja w projekcie?). A w każdym z tych działów pracują inni ludzie którzy merytorycznie zasuwają na comiesięczny dodatek (w tym przypadku 4 osób) i co oni nie zasługują na premie/dodatek comiesięczny?

"Pracownikowi samorządowemu z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań może zostać przyznany dodatek specjalny". - ustawa o pracownikach samorządowych, rozdział 4, art.36 ust.5.
mania0m0
Stażysta
Od: 30 maja 2018, 15:03

PoprzedniaNastępna

Strona 2 z 3    [ Posty: 21 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]