Nowe konto do programu "Opieka 75+"

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 17 ]

Moderator: heiland

Napisano: 13 cze 2019, 11:28

A kwotę z uchwały rozpisujecie na par. 4010, 4110,4120 czy tylko na 4010 ?
calineczka
Praktykant
Posty: 20
Od: 25 kwie 2017, 7:59


Napisano: 13 cze 2019, 12:27

ja na § 4010,4110,4120.
selene
Stażysta
Posty: 127
Od: 16 maja 2016, 17:34

Napisano: 14 cze 2019, 7:41

W tym roku musi być według uchwały Rady Gminy/Miasta - wytyczne Ministerstwa.

Też rozbijam dotację na 4010, 4110 i 4120.
Paulinka z GOPSu
Referent
Posty: 315
Od: 24 paź 2017, 14:38

Napisano: 27 cze 2019, 12:59

Witam.
Drogie Koleżanki i Koledzy mam kilka pytań odnośnie tego programu.
Czy środki w ramach tego programu na podstawie umowy wprowadzamy do budżetu?? Jakie rozwiązania przyjęły wasze jednostki nadrzędne?? Czy środki przekazane na realizację programu są przekazywane od razu na wyodrębniony rachunek czy rachunek gminy/miasta a później na wyodrębniony rachunek?
ksiegowagopsu
Praktykant
Posty: 3
Od: 27 cze 2019, 12:49

Napisano: 28 cze 2019, 11:51

ksiegowagopsu pisze:Witam.
Drogie Koleżanki i Koledzy mam kilka pytań odnośnie tego programu.
Czy środki w ramach tego programu na podstawie umowy wprowadzamy do budżetu?? Jakie rozwiązania przyjęły wasze jednostki nadrzędne?? Czy środki przekazane na realizację programu są przekazywane od razu na wyodrębniony rachunek czy rachunek gminy/miasta a później na wyodrębniony rachunek?


1. Wprowadzamy do budżetu (Wojewoda Śląski zwiększa nam plan).
2. Obowiązuje nas umowa podpisana między UW a UG.
3. Środki są przekazywane na konto Urzędu Gminy, a następnie do GOPS.
Paulinka z GOPSu
Referent
Posty: 315
Od: 24 paź 2017, 14:38

Napisano: 16 lip 2019, 13:35

Witam , a proszę mi podpowiedzieć jak to rozliczacie? tzn.w m-cu lipcu rozliczacie m-c czerwiec, i robicie refundacje wydatków przelewając kwotę z konta programu na konto podstawowe? z góry dziękuję, pozdrawiam p.s. w tym roku wg umowy odsetki od środków na koncie przekazujemy na realizację programu a nie odsyłamy do wojewody
brettka
Praktykant
Posty: 1
Od: 16 lip 2019, 13:31

Napisano: 17 lip 2019, 13:19

W zeszłym roku nie mieliśmy odrębnego rachunku bankowego dla tego programu, bo nie było to wymagane umową, więc nie przelewaliśmy w GOPS-ie środków "z podstawowego na wyodrębniony". Odnośnie tego roku nie mam jeszcze umowy (wnioskowaliśmy o środki na drugie półrocze, więc dostaniemy ją później), ale z tego co ustaliłam ma być tak samo.

Nie było jasnych wytycznych jak to rozliczać, więc sama sobie napisałam notatką służbową sposób rozliczania i tego się trzymałam. W skrócie: robiłam na klasyfikacjach przeksięgowanie kosztów i wydatków na koniec miesiąca zgodnie z wyliczeniami. Nie mam oprocentowanego rachunku bankowego, więc odsetki nie grały roli.
Paulinka z GOPSu
Referent
Posty: 315
Od: 24 paź 2017, 14:38

Poprzednia

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 17 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]