Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych 2019 fundusz so

  
Strona 2 z 4    [ Posty: 34 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 lip 2019, 13:19

Dzwoniłam przed chwilą do MUW i tam utrzymują, że dotacja jest przekazywana na podstawie umowy bez decyzji i poza budżetowo tak jak na początku asystent rodziny.
eliza30
Praktykant
Posty: 10
Od: 11 mar 2019, 16:19


Napisano: 05 lip 2019, 13:21

A rozdział 85326 podobno na razie jest przeznaczony tylko dla ministerstwa
eliza30
Praktykant
Posty: 10
Od: 11 mar 2019, 16:19

Napisano: 08 lip 2019, 9:18

Czy ktoś wprowadził te usługi do budżetu? Jaki rozdział?
Baska.g
Praktykant
Posty: 5
Od: 10 lip 2017, 13:25

Napisano: 09 lip 2019, 13:09

Wprowadzam na 852 28 & 2440, uchwałą Rady Gminy.
ASZS
Praktykant
Posty: 7
Od: 26 kwie 2017, 18:52

Napisano: 09 lip 2019, 20:04

My jak realizowaliśmy asystenta z F.P to dotacja była przekazana na podstawie umowy , nie było to wprowadzone do naszego planu tylko poza budżetem, środki na wyodrębnionym rachunku bankowym były przelewane bezpośrednio przez UG na ten rachunek i nie ujmowałam tych wydatków w RB 28S. Pozdrawiam :)
zosia42
Stażysta
Posty: 182
Od: 17 wrz 2017, 18:13

Napisano: 10 lip 2019, 7:12

z takim czymś się nie mogę zgodzić. W ustawie o finansach publicznych jest zapis że jednostka realizuje zadania na podstawie planu finansowego a nie żadnego jakiegoś poza budżetu. To równie dobrze wrzućmy tą kasę do szuflady i płaćmy pod biurkiem
mk1
Stażysta
Posty: 191
Od: 05 kwie 2017, 14:09

Napisano: 10 lip 2019, 10:52

... ja to bym uważał a tym finansowaniem pozabudżetowym, gdyż o ile się nie mylę JST otrzymuje środki w trybie naboru wniosków.


Ja bym czytał zapis art 10 stanowiącego, że Do środków przekazanych z Funduszu jednostkom samorządu terytorialnego nie stosuje się art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. z 2018 r. poz. 1530) inaczej niż :idea: .

No bo co jest w owym art 8 ustęp 3 ustawy o dochodach, cytuję:

Dochodami jednostek samorządu terytorialnego mogą być środki z funduszy celowych, pozyskiwane na podstawie odrębnych przepisów.

Podkreśliłem wyrazy "moga być" a zatem skoro owego przepisu się nie stosuje to stosuje się zasadę z art 3 ustawy o dochodach i te środki dochodami budżetu.

Pozdr TW
TWoj
Podinspektor
Posty: 1105
Od: 10 maja 2016, 15:48

Napisano: 10 lip 2019, 11:21

...i ciągnąc dalej ten temat uprzejmie zauważam, iż zgodnie z ustawą o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych  Fundusz jest państwowym funduszem celowym, którego dysponentem jest minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego. Środki Funduszu przeznacza się m.in. na realizację programów rządowych i resortowych, o których mowa w art. 7 ust. 1 i 5, w tym obejmujących realizację zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego w zakresie wsparcia osób niepełnosprawnych.

I tu wchodzimy na ustawę o finansach publicznych, która w art 127 ustep 2 pkt 3 stanowi, że:

Dotacjami celowymi są także środki przeznaczone na:

3) finansowanie lub dofinansowanie zadań realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty, ze środków przekazywanych przez jednostki, o których mowa w art. 9 pkt 5, 7 i 14;

...a w art 9 pkt 7 UOFP mowa o państwowych funduszach celowych.

A zatem środki jakie otrzymujecie z funduszu to dotacje celowe z mocy prawa.

Czy już wszystko jasne?
TWoj
Podinspektor
Posty: 1105
Od: 10 maja 2016, 15:48

Napisano: 12 lip 2019, 13:05

A jak to będzie z rozliczeniem tych środków? Wie ktoś? :(
andzia1414
Praktykant
Posty: 1
Od: 12 lip 2019, 12:21

Napisano: 14 lip 2019, 16:34

...znów bajzel będzie i tyle bo ktoś UOFP nie zna. :idea: :roll:
TWoj
Podinspektor
Posty: 1105
Od: 10 maja 2016, 15:48

PoprzedniaNastępna

  
Strona 2 z 4    [ Posty: 34 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]