Opłata za pobyt w DPS bez faktury

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 07 sie 2019, 10:43

Dostaliśmy wlaśnie pismo z informacją, że DPS zaprzestaje wystawiania dla OPSu rachunków za pobyt mieszkańca (na podstawie interpretacji Dyrektora IS w łodzi 1061-IPTPP2.4512.36.2017.1.KT z dnia 21/02/2017). Chcą, żeby im płacić bez wezwania do 30 na podstawie decyzji administracyjnej. Zaczęłam się nad tym zastanawiać i jak to zwykle bywa -zaczynam wątpić w swoją wiedzę :( Pomóżcie rozwiać wątpliwości:

1. zdarzały się sytuacje, kiedy nasi mieszkańcy korzystali z opieki w domach pomocy społecznej przez część miesiąca, czyli kwota faktycznej zapłaty za dany m-c była niższa niż za pełny, otrzymywane rachunki wykazywały faktyczna ilość dni, a teraz płacąc za m-c do 30-ego pracownicy nawet nie zdążą ustalić ile tych dni przebywała dana osoba; powstanie zamieszanie z nadpłatami i zwrotami i nie wiadomo czym jeszcze;
Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?

2. opłaty za pobyt w DPS są ujmowane w paragrafie 4330, czyli ZAKUP USŁUG przez jednostki samorządu terytorialnego od innych jednostek samorządu terytorialnego; czy jednak dokumentowanie wydatku w tym paragrafie nie wymaga jakiegoś dokumentu sprzedaży?
uppsalla
Stażysta
Posty: 65
Od: 16 gru 2014, 15:05


Napisano: 07 sie 2019, 11:47

U nas już od dawna DPS nie wystawia f-r i my sami robimy listę wypłat na DPS z podopiecznymi i przelewamy im kwoty. Pracownik socjalny ściąga to z programu Top-Tim ja sprawdzam czy kwoty pasują i zawsze płacimy na koniec miesiąca. Jeżeli podopieczny zrezygnuje lub nastąpi zgon to DPS nas informuje my przeliczamy za ilość przebytych tam dni i przelewamy. Zdarzyło się że zapłaciliśmy 26. 06 a podopieczny zmarł 29,06 to DPS nam zwrócił pieniądze za te kilka dni.
selene
Stażysta
Posty: 127
Od: 16 maja 2016, 17:34

Napisano: 07 sie 2019, 12:14

Niby nie mają obowiązku wystawiać faktur/not (art. 106b ust. 2 ustawy o VAT), ale na żądanie nabywcy usługi to już muszą (art. 106b ust. 3 pkt 2). Więc jeżeli od wszystkich DPSów macie wystawiane faktury i nie chcesz sobie mieszać, to proponuję im w odpowiedzi na to pismo poprosić o wystawianie dokumentów sprzedaży powołując się na zapis ustawy.
Paulinka z GOPSu
Referent
Posty: 308
Od: 24 paź 2017, 14:38

Napisano: 07 sie 2019, 12:53

Dzięki za odpowiedzi :)
uppsalla
Stażysta
Posty: 65
Od: 16 gru 2014, 15:05

Napisano: 07 sie 2019, 13:42

przecież jest decyzja o umieszczeniu w DPS i o odpłatności więc po co faktura, u nas pracownik merytoryczny robi listę na DPS-y i na tej podstawie wypłacam
monia77
Stażysta
Posty: 90
Od: 31 mar 2017, 9:14


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]