czy liczyc refundację

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: heiland

Napisano: 13 sty 2014, 17:15

refundujemy zasiłek stały dla 1 osoby i okresowy dla 1 osoby. Kto wykazuje w mpips-03 te osoby i kwoty, my czy jednostka, która wydała decyzję a którym my zwracamy czy też my i oni a może tylko my?
~nowa


Napisano: 13 sty 2014, 17:22

Jakoś tak napisałaś ,ze nie wiadomo o co chodzi.
~magda

Napisano: 13 sty 2014, 17:24

w sprawozdaniach wykazuje ta jednostka która wydała decyzję
~anka

Napisano: 13 sty 2014, 17:26

Z objaśnień ministerialnych do sprawozdania MPiPS03:

\"W przypadku świadczeń refundowanych, sprawozdawczość prowadzi jedynie ta gmina, która wydaje i realizuje decyzję. Wielkości w sprawozdaniu nie są korygowane ani o refundacje, ani o zwroty w wyniku nienależnie pobranych świadczeń.\"

pozdrawiam

~Tomek

Napisano: 15 sty 2014, 15:59

Czyli nie ujmuje refundacji w mpips
ale w normalnych sprawozdanich do CAS , np z zasiłku okresowego i stałego ujmuję? tak ?
czy w ogóle my nigdzie nie ujmujemy a ujmuje to tylko jednostka wydajaca decyzje?
~nowa

Napisano: 15 sty 2014, 16:04

Sprawozdania MPiPS-03 robimy zgodnie z wyjaśnieniami- czyli nie przejmować się tym, ż e kwoty na usługi ni jak się mają z tymi co zaksięgowane?
~do Tomek

Napisano: 15 sty 2014, 16:10

Czy ktoś wie jak to jest? Rozumiem, że do MPIPS nie wliczam refundacji ale czy do zwykłych sprawozdań (do 15.01 :) wliczać czy robić tak jak w MPIPS(nie wliczać) ????????
~nowa

Napisano: 15 sty 2014, 16:15

@do Tomek - tak nie przejmować się, bo MPiPS-03 nie jest sprawozdaniem księgowym.

Ministerstwo jasno napisało w objaśnieniach do MPiPS-03:

\"kwota łączna świadczeń jest iloczynem liczby świadczeń przyznanych w danym okresie sprawozdawczym i kwoty świadczenia wymienionego w decyzji. Tak więc kwota łączna świadczeń w danym okresie sprawozdawczym wymieniona w sprawozdaniu jest wielkością \"teoretyczną\", tzn. nie uwzględnia sytuacji, gdy dane świadczenia z różnych przyczyn nie są wypłacone w danym okresie sprawozdawczym.

W przypadku świadczeń refundowanych, sprawozdawczość prowadzi jedynie ta gmina, która wydaje i realizuje decyzję. Wielkości w sprawozdaniu nie są korygowane ani o refundacje, ani o zwroty w wyniku nienależnie pobranych świadczeń.

Przy zachowaniu tej zasady wypełniamy pozostałe działy Sprawozdania.\"

Objaśnienia te są ogólnodostępne w SAC/CAS.

@Nowa - nie wiem co to są normalne sprawozdania, normalne to są właśnie MPiPS-03, MK1/2, DOŻYWIANIE itd. Może chodzi Ci o sprawozdania jednorazowe - to w każdym przypadku trzeba pytać ich twórców co chcą w nich uzyskać.
~Tomek

Napisano: 15 sty 2014, 16:19

Zwracam uwagę również na inny fragment objaśnień Ministerstwa do MPiPS-03:

\"Ilość i wartość usług opiekuńczych liczona jest na podstawie decyzji i nie jest korygowana faktycznymi wydatkami ośrodka na te świadczenia. Jest natomiast pomniejszana o obowiązkową odpłatność klienta, jeśli taka odpłatność jest określona w decyzji.

W przypadku zmiany wysokości świadczenia, która nastąpiła w wyniku wydania kolejnej decyzji zmieniającej tą wysokość wstecz, świadczenie w nowej wysokości liczone jest w sprawozdaniu począwszy od miesiąca, w którym wydana została decyzja zmieniająca. Miesiące wcześniejsze zmienione tą decyzją liczone są wg kwot z decyzji zmienionej. Ma to na celu zachowanie poprawności danych w sprawozdaniach liczonych narastająco, tak aby wyniki za ten sam okres sprawozdawczy nie zależały od daty liczenia sprawozdania.\"

Generalnie - ręcznie jest bardzo trudno to wyliczyć tak, jak życzy sobie Ministerstwo (no chyba że ma się w Ośrodku np. tylko 3 Klientów i 3 decyzje). Trzeba zdać się na to jak liczy Pomost.
~Tomek

Napisano: 15 sty 2014, 16:23

Tak, chodziło mi o jednorazowe sprawozdania, czyli muszę zadzwonić do UW żeby się dowiedzieć czy nie wliczĆ JAK DO MPIPS czy też wliczać do jednorazowych
~nowa

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]