gospodastwo rolne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 29 sty 2014, 12:57

podpowiedzcie mi czy od maja 2013 nie wliczacie do dochodu rodziny gospodarstwa rolnego poniżej 1 ha przeliczeniowego. Jaki macie zaświadczenia z UG- wypisane użytki rolne czy tylko ha fizyczne i ha przeliczeniowe?
Ościenne gminy nie wliczają gospodarstw rolnych poniżej 1 ha przelicze. natomiast jedna uparcie twierdzi że nie wlicza się tylko tych użytków rolnych które nie są gospodarstwem rolnym a wszystko co jest gospodarstwem rolnym wliczamy do dochodu niezależnie ile jest ha przelicz.
Przykład:
gospodarstwo rolne o pow. fiz-1,20ha, przeliczeniowych 0,97ha-LICZĄ do dochodu
grunt nie stanowi gospodarstwa rolnego 0,57ha przeliczeniowych- NIE liczą do dochodu
~just


Napisano: 29 sty 2014, 13:16

My gospodarstwa rolnego poniżej 1 ha przel nie wliczamy do dochodu. Co uważam, że jest bez sensu ale tak jest. A jak jest jeżeli ktoś jest właścicielem takiego gosp. i opłaca składki KRUS na zgłoszenie. To składek też raczej nie odliczamy. Ale tworzy się człowiek widmo, ponieważ de facto nie jest nigdzie ubezpieczony a jest a my tego nie wykazujemy.
~toma

Napisano: 29 sty 2014, 13:33

My nie wliczamy jeśli jest mniej niż 1 ha przeliczeniowy, nawet jeśli fizyczne są powyżej 1 ha. W ustawie wyrażnie jest napisane, że nie wlicza się poniżej 1 ha przeliczeniowego.
~ala


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]