zasiłek stały

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 23 lut 2014, 18:59

W miesiącu II mąż klientki która pobiera z. stały wyszedł z ZK i otrzymał środki finansowe własne oraz udzielono mu pomocy finansowej.
Jak przeliczyć zasiłek stały oczywiście zmieniam stały od lutego z uwagi na zmianę składu rodziny a co z śr. finansowymi?
~Aga


Napisano: 23 lut 2014, 23:30

Dochód jednorazowy. Chyba ,że przekracza pięciokrotność kryterium, wtedy dzielisz na kolejne 12 miesięcy
~kasia

Napisano: 24 lut 2014, 9:42

Środki własne jeśli pochodzą z oszczędności w ogóle nie są dochodem bo liczy się fakt uzyskania dochodu a nie data korzystania z wcześniej uzyskanego dochodu. Przecież nie liczymy nikomu do dochodu sum, które zostały np. Pobrane z banku tylko liczymy co na jego konto wpłynęło. Jeśli pobrane pieniądze to zaponoga też jej nie liczymy, bo stanowi jednorazowe świadczenie socjalne. Jeśli to dochód z pracy to też raczej liczyć nie będ,iemy, bo pewnie jest to dochód utracony. Jeśli to darowizna np. Od mamusi na papierosy też pewnie stanowi dochód utracony. Tym samym trudno w ogóle taki dochód liczyć. Najważniejsze aby ustalić jego charakter a potem można spokojnie napisać, że formalnie nie podlega wliczeniu i dać odmowę z uwagi na możliwoś wykorzystania własnych zasobów lub przyznać pomoc stwierdzając, że własne zasoby i tak nie wystarczą żeby zaspikoić niezbędne potrzeby.
~iga

Napisano: 24 lut 2014, 17:17

skład rodziny zmieniasz nie od II tylko od III
~aaa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]