Doradzcie

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 mar 2014, 14:52

Witam. Mam duży problem z podopieczny. Mężczyzna po wylewie , samodzielnie chodzi ale z trudnością. Ma niewładną prawą rękę, w wyniku udaru nie mówi. Korzysta z zasiłku stałego i ma przyznane usługi opiekuńcze. Rodzina nie interesuje się jego losem. Do samego początku awanturuję sie w obecności opiekunki , popycha ją , zachowuje się agresywnie. Niestety opiekunki nie zgłaszały tego faktu na policji. Ma już 4 opiekunkę , wszystkie mają obawy , zeby swiadczyć tam usługi. Niestety z uwagi na fakt , iz klient nie mówi , można porozumieć sie z nim w stopniu marnym, kiwa tylko głową na tak lub nie. Ostatnio przebywał w szpitalu na oddziale rehabilitacyjny. Z uwagi na wcześniejsze zachowania agresywne otrzymał skierowanie na oddział psychiatryczny. W dniu przyjęcia na oddział , uciekł z izby przyjęc. Co radzicie w takiej sytuacji robić. Nie leczy sie psychiatrycznie , odmawia leczenia. Nadal zachowuje się agresywnie w stosunku do piekunki. Pisać o ubezwłasnowolnienie, o opiekuna prawnego dla niego. Aby go skierować na przymusowe leczenie psychiatryczne do wniosku muszę dołączyć zaświadczenie psychiatry , którego nie mam Co robić ?? Doradzcie.
~Maryla


Napisano: 05 mar 2014, 15:02

ubezwłasnowolnienie nie pozbawi go agresji, zostaje leczenie bez zgody . Czy w wypisie ze szpitala jest ,ze podejrzewali, skierowali a on uciekł?
~Wredna

Napisano: 06 mar 2014, 21:36

Witam. Wredna w wypisie pisze , że pacjent otrzymał skierowanie na oddział psycho- somatyczny. Klient poszedł tam z opiekunką i podczas przyjęcia uciekł z izby. Aby go skierować na leczenie bez zgody muszę mieć zaświadczenie od psychiatry a on nigdy nie był u niego. Nie wiem co robić.
~Maryla

Napisano: 06 mar 2014, 22:03

Wykorzystać sytuację kiedy jest agresywny i zawezwać karetkę psychiatryczną. Może wtedy uda się go zdiagnozować jak zostanie na oddziale. Myśmy też tak kiedyś zrobiłyśmy, tyle,że okazało się że facet po wylewie może zachowywać się agresywnie.
~ala

Napisano: 06 mar 2014, 22:29

trzeba to przyjąć jak i z tym żyć daj psychologa i logopedę
~barkaz

Napisano: 06 mar 2014, 22:47

..umówic wizyte domowa psychiatry..uzyskac opinie i wniosek do sądu o leczenie bez zgody...w razie trudosci opinie należy zdobyc sposobem/j.w. wyjasniono/..
~greentea

Napisano: 06 mar 2014, 22:53

teraz można do sądu wystąpić bez badania lekarza, trza napisać, że badanie nie jest możliwe bo brak chęci klejenta, a stan zdrowia się w/g was pogarsza, sąd wyznaczy biegłych, sąd naznaczy by policja dowiozła - odwóz na pieszke, sąd na podstawie badania biegłych orzeknie leczenie albo i nie, tylko na to to trza czasu, czasu ale ustawa o ochronie zdrówka psychicznego na to pozwala
~...


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]