kto załatwia tę sprawę

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 mar 2014, 11:49

Osoba przysłała do naszego OPS-u pisemny wniosek o umieszczenie w domu pomocy społecznej. Pracownik socjalny chciał przeprowadzić wywiad środowiskowy , 2-krotnie był na wywiadzie środowiskowym i nikogo nie zastał . Jednocześnie na piśmie , które osoba skierowała do nas , podaje adres do korespondencji ( poza terenem naszego ośrodka ) , gdyż faktycznie osoba tam nie mieszka i przebywa w innym miejscu zamieszkania ( tj. u córki ) .
~anmar


Napisano: 11 mar 2014, 11:55

przeslij wniosk do tamtej gminy
~z

Napisano: 11 mar 2014, 12:18

Najpierw to należy zbadać sytuację czy rodzina może sie zaopiekować ,może wystarczą same usługi a na końcu DPS znając życie to gmina będzie pokrywała koszty bo rodzina się wypnie.
skoro mieszka u córki to nie twoja gmina powinna rozpatrywać wniosek prześlij więc do miejsca pobytu klienta.
~magda

Napisano: 11 mar 2014, 12:44

Należałoby ustalić jak długo jest u tej córki i czy zamierza tam przebywać na stałe, Jednym słowem ustalić jej miejsce zamieszkania (gdzie koncentruje się jej aktywność życiowa, np. gdzie ma lekarza rodzinnego, jak długo przebywa u córki, na jaki adres wypłacana jest emerytura itp.). Od tego gdzie zamieszkuje ta osoba zależy która gmina rozpatruje wniosek. Jeżeli wyjdzie, że twoja gmina jest gminą zamieszkania klienta - to po prostu zwracasz się do gminy pobytu o przeprowadzenie wywiadu i ty kierujesz do DPS.
~PS

Napisano: 11 mar 2014, 13:27

określona przez Ciebie aktywność życiowa koncentruje się w miejscu zamieszkania córki , co również oświadczyła owa córka , tak więc właściwą gminą do rozpatrzenia tej sprawy jest gmina faktycznego zamieszkania . Czy mam dobry tok myślenia ?
~anmar

Napisano: 11 mar 2014, 13:43

tak oni przeprowadza wywiad Ty skierujesz i Ty będziesz płacić.
~kasia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]