kombatanci

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 26 mar 2014, 22:37

art. 19 ust 1 ustawy o kombatantach mówi: kombatantom i innym osobom uprawnionym znajdującym się się w trudnych warunkach materialnych oraz w związku z zaistnieniem zdarzeń losowych - może być przyznana doraźna lub okresowa pomoc pieniężna itd., ust 4 tego art. mówi, że pomoc ta jest zadaniem zleconym gminie. pomoc tę przyznaje i udziela kierownik ops działający z upoważnienia rady gminy. Jak to wygląda w rzeczywistości, skąd środki finansowe na ten cel. Trzeba wystąpić do województwa?
~ewela


Napisano: 26 mar 2014, 22:55

środkami na ww. pomoc dysponują instytucje kombatanckie. bardzo dawno tego nie załatwiałem, więc może coś się zmieniło. ale kiedyś było tak: dostawaliśmy od takiej instytucji informację z listą osób, które same zgłaszały się z odpowiednimi drukami do wypełnienia przez pracownika ops, lub docierało się do nich w celu rozeznania sytuacji. sam zainteresowany dostarczał wypełniony formularz do organizacji kombatanckiej lub ops wysyłał to pocztą. przydzielaniem pomocy z funduszu kombatanckiego ops nie zajmował się, tylko potwierdzeniem sytuacji osoby.
~p

Napisano: 27 mar 2014, 0:08

Przez wiele lat przyznawałam pomoc dla kombatantów,gdy środki były przekazywane do gmin. Pracownicy socjalni przeprowadzali wywiady, ja przygotowywałam projekty decyzji w imieniu Prezydenta Miasta,wypełniałam przekazy,dawałam dyspozycje do księgowej,wysyłałam decyzje,prowadziłam rozliczenia,sprawozdawczość - masa papierkowej roboty! Ale to już przeszłość. Obecnie,od wielu lat-nie pamietam dokladnie,ale co najmniej od 7 - środkami dysponuje Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie . Co roku w styczniu przysyła pismo przypominajace,że osoby uprawnione mogą się indywidualnie ubiegać o pomoc z tejże instytucji,przesyłając wniosek wraz z załącznikami. Sądze,że wniosek ten znajdziesz na stronie UdsKiOR. Niestety,pracownicy socjalni nadal muszą przeprowadzać wywiady,by na ich podstawie wydać opinię na temat zasadnosci przyznania takiej pomocy. Opinia jest w formie postanowienia.Postanowienia te można przesłać na żądanie Urzędu,gdy wpłynie ich pismo o uzupełneinie wniosku złożonego przez daną osobe,albo -odwrotnie - osoba zwraca się do nas o wydanie opinii(postanowienia),przeprowadzamy wywiad,wydajemy postanowienie i wysyłamy razem z wnioskiem osoby i z załącznikami. Poczytaj na stronie Urzedu-tam powinny być opisane procedury.
~(nie)myślę,więc jestem...zdrows

Napisano: 27 mar 2014, 1:00

Teraz pieniądze nie są przekazywane do gmin bo jest ich zbyt mało i dysponuje nimi urząd ds kombatantów dając zapomogi jak ktoś złoży u nich wniosek
~iga


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]