Zasiłek stały a rozwód

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 28 kwie 2014, 12:19

Przypadek:
jest małżeństwo, mąż pobiera zasiłek stały.
w miesiącu kwietniu następuje taka sytuacja: mężczyzna przynosi podanie (jest wywiad, decyzja), następnie małżonkowie się rozwodzą, a po rozwodzie żona przynosi podanie (jest jako już samotnie gospodarująca - po rozwodzie, mąż się wyprowadził i wymeldował)
Problem tkwi w pomoście.
Chcąc rozdzielić małżonków w systemie (tak aby każde było oddzielną rodziną) wyskakuje komunikat, że istnieją świadczenia i trzeba je uchylić lub zmienić. Sądzę, że jest to skutkiem tego zasiłku stałego przyznanego mężczyźnie.
Jak to pokonać?
pracownik s.


Napisano: 28 kwie 2014, 12:27

Najpierw trzeba by zmienić lub uchylić decyzję przyznająca zasiłek (przyznany był dla osoby w rodzinie, teraz będzie dla osoby samotnej prawda?)
BadAss

Napisano: 28 kwie 2014, 12:56

Tak zgadza się, tylko systemowo jest problem
- zeby zasiłek stały zmienić z osoby w rodzinie na osobę samotnie gospodarującą, muszę zrobić tego mężczyzne jako samotnego w systemie
- a nie mogę tego zrobić bo wyskakuje ten komunikat z tym świadczeniem
i tak w kółko
pracownik s.

Napisano: 28 kwie 2014, 13:06

Najpierw uchyl decyzję. Oddziel Pana od żony a potem przyznaj stały dla samotnego.
agawa

Napisano: 28 kwie 2014, 13:14

Dziękuję za pomoc.
A mam jeszcze pytanie, jak uchylę tą decyzję i pan już będzie prowadził odrębne gospodarstwo to musi znowu składać podanie o przyznanie zasiłku stałego, czy po prostu sporządzić wywiad w związku ze zmianą sytuacji, i normalnie przyznać znowu zasiłek stały?
pracownik s.

Napisano: 29 kwie 2014, 8:18

W tej sytuacji nie ma podstaw do uchylenia decyzji, jedynie do jej zmiany. Natomiast problem z pomostem w tej sytuacji zgłosić do administratora.
wwz


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]