Lęki pracowników socjalnych

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 04 maja 2014, 22:49

Początkowo myślałem, że chodzi o syndrom wypalenia zawodowego albo zespół stresu i lęku związanego z wykonywaniem profesji pracownika socjalnego. O co dokładnie chodzi? Czego dotyczy ten artykuł opublikowany w The New Social Worker?

Treating New Social Worker Anxiety Syndrome (NSWAS)
http://www.socialworker.com/

Tam: http://www.socialworker.com/feature-art ... 8NSWAS%29/
angoc


Napisano: 04 maja 2014, 22:59

Teraz widać ilu socjalnych zna angielski;)
Adam29

Napisano: 04 maja 2014, 23:12

Wielu pracowników socjalnych w Polsce zna języki obce, w tym język angielski, sęk w tym, że ten artykuł opublikowany w The New Social Worker jest nieco bełkotliwym językiem napisany.
angoc

Napisano: 05 maja 2014, 11:12

Adam, jak znasz, to przetłumacz
Monia45

Napisano: 05 maja 2014, 14:07

Pracownicy socjalni sami nie mają wsparcia psychologicznego, a muszą zajmować się interwencjami w rodzinach w ramach Niebieskiej Karty. Pracownik socjalny jest postrzegany jako urzędnik, ale w praktyce często jest to osoba wspomagająca rodziny z różnorakim problemami. Innymi słowy narzucono mu dwie sprzeczne role: pomagającego oraz kontrolera, który np. musi brać udział w odbieraniu dziecka rodzinie i przekazaniu go do placówki opiekuńczej. Sytuacje z jakimi musi mierzyć się pracownik socjalny są często trudne, nawet traumatyczne - a mimo to nie ma on specjalnego wsparcia psychologicznego. Czy dobro wspólne jest ważniejsze niż samopoczucie urzędnika? - to pytanie zadajemy specjalistom z różnych dziedzin...

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/7 ... dnika.html
niebieska karta


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]