Zasiłek stały – standardowe pytanie od kiedy?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 18 cze 2014, 22:32

Klientka za pośrednictwem swojej córki złożyła wniosek o zasiłek stały pod koniec maja.
We wniosku napisała , że na początku czerwca ma wyznaczony termin posiedzenia Komisji na którym spodziewa się uzyskać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Nadmieniła , że orzeczenie takie dostarczy w ciągu 30 dni.
W połowie czerwca dostarczyła wymagane orzeczenie w którym ustalono, ze niepełnosprawność istnieje od kwietnia 2014.
Jak interpretować art. 106 ust 3 Ustawy o pomocy społecznej?
Cyt: 3. Świadczenia pieniężne z pomocy społecznej przyznaje się i wypłaca za okres miesiąca kalendarzowego, począwszy od miesiąca, w którym został złożony wniosek wraz z wymaganą dokumentacją. W przypadku gdy uprawnienie do świadczenia nie obejmuje pełnego miesiąca, świadczenie przyznaje się za niepełny miesiąc, a kwotę świadczenia ustala się, dzieląc pełne kwoty przez liczbę dni kalendarzowych tego miesiąca i mnożąc przez liczbę dni objętych świadczeniem.
W miesiącu maju nie miała jeszcze orzeczenia ani nie odbyła się jeszcze komisja w tej sprawie, a więc wniosek który był złożony nie zawierał wymaganej dokumentacji. Czy zasiłek należy się od miesiąca czerwca?
santaka 06


Napisano: 19 cze 2014, 19:40

Zasiłek stały od miesiąca złożenia wymaganych dokumentów tj od miesiąca czerwca. Potrzeba sprawdzić od kiedy istnieje stopień niepełnosprawności, jeżeli na dzień 1 czerwca istniała niepełnosprawność zasiłek wypłacamy od dnia 1 czerwca. Miesiąca maja nie bierzemy pod uwagę nawet gdyby niepełnosprawność istniała od maja, ponieważ wymagane dokumenty zostały złożone w miesiącu czerwcu
Majka85
Praktykant
Posty: 49
Od: 11 kwie 2014, 19:29


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]