uprawomocnienie uchylenia decyzji przez SKO

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 27 cze 2014, 12:13

Witam, czy ktoś orientuje się czy uchylona przez SKO i przekazana do ponownego rozpatrzenia decyzja o umieszczeniu w DPS powinna uprawomocnić się? Jeśli tak, czy jest to 30 dniowy termin na uprawomocnienie?
MartaF


Napisano: 27 cze 2014, 21:04

Po wydaniu decyzji przez SKO strona może złożyć skargę do WSA w terminie 30 dni... przez ten czas SKO nie prześle wam akt z powrotem... Po upływie tego terminu akta wrócą do ośrodka... WYślij zawiadomienie o wszczęciu post.... na skutek uchylenia decyzji przez SKO.... przeprowadź postępowanie zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w uzasadnieniu SKO.... zawiadom o zakończeniu postępowania i możliwości zapoznania się z aktami.... wydaj decyzję ponownie... Pamiętaj... wskazania SKO co do sposobu załatwienia sprawy nie wiążą Ośrodek....
Rajski

Napisano: 30 cze 2014, 10:24

Decyzja SKO jest ostateczna, ale można ją zaskarżyć do sądu. Mój Ośrodek otrzymuje decyzję wydaną przez Kolegium z kompletem akt. Niby decyzja SKO nie wiąże Ośrodka, ale jest to organ wyższego stopnia weryfikujący nasze decyzje. Ja, generalnie, czuję się związana jego opiniami i wytycznymi.
Ofka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron