LUDOBÓJSTWO

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 28 cze 2014, 9:50

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,tit ... aid=112fc9
Mam pytanie do wladz Polski związane z tym zdarzeniem poniewaz od dawna obserwuję jak mlodzi ludzie sobie radzą z biedą uczac sie różnych umiejętności na własną rekę.
Co Polskie władze czyniż dla młodzueży systemowo aby zająć tą mlodzież pozytywnymi nawykami zgodnymi z prawem, nie naruszającymi prawa i bezpieczeństwa młodzieży przy nabywaniu nowych umiejetności i nawyków bezpiecznego zachowanie sie poprzez nie stwarzania zagrożenia dla życia swojego i innych użytkowników dróg.
Z moich obserwacji wynika, że jest to narastający problem, bo zla komunikacja i problem wyniakający z ograniczonych środków powoduje, że młodzież ( i nie tylko ) jest wykluczana społecznie, a dostęp do dóbr infrastruktury ograniczana.
Cierpia na tym uboższe warstwo społeczne w Polsce ( i nie tylko).
To pierwszy dzień wakacji i już takie dramatyczne w skutkach przekazy. Co na to rzad, minister kultury, minister szkolnictwa, minister zdrowia, itd. Jaki wypoczynek i gdzie dla polskiej mlodziezy, jakie wakacje i pod czyja kontrolą?
Jak zagwarantowano bezpieczeństwo i jakie atrakcje? To sa pytania zasadnicze ponieważ mlodzież, dzieci to nasze skarby narodowe, to najwieksza wartośc Polski, to najwieksze dobro jakie mamy, a w taki głupi sposób ich życie jest marnotrawione!!!!!!!!!!!
Niech dzisiaj wladza przyjrzy sie tym zgonom młodych ludzi, niech sie zastanowi dlaczego w Nowej Rudzie z 25 tys. ludzi pozostało 9.200. w ciagu 30 lat.
Dlaczego w moim rodzinnym miescie umieraja 65 letni ludzie jak muchy traca życie i dochodzi do 6 pogrzebów dziennie!
Czy to jest normalne? czy taka przedwczesna śmierć nie woła o pomstę do nieba?
W Nowej Rudzie młodziez powyjeżdzała za praca w świat, teraz jest nabór do Niemiec ( jako opiekuni osób starszych gwarantują 700€) gdzie starsi Niemcy dożywają 80-85 lat.
Czy to nie zastanawia?
Tak dbamy o nasze dziedzictwo? Czy to nie podlośc w obliczu tych wszystkich afer i degeneracja moralnosci władzy w Polsce; wladzy ale nie tylko skoro nawet w kosciele ( przyklad abp Wesołowskiego) zamiast dobrego przykladu tai sie przez lata i trudno dojsc prawdy poprzez matactwa, złe nawyki, zly system edukacji i prewencji nie mówiąc już o innych aspektach życia.
I ta władza - drwiąca sobie z życia stwarzająca atmosferę sprzyjąjaca matactwu, korupcji i nierzetelności ma zamiar dalej sie utrzymywać ku naszej destrukcji?
Ja mówię DOśc! Dość tego urągania godnosci człowieka w Polsce i udawania, ze nie ma problemu!!!!!!!!!!!!!!!
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22187
Od: 06 sie 2006, 18:41
Gliwice, Polska


Napisano: 28 cze 2014, 15:00

dzibar nie odpowiadamy!!!! :ugeek:
władze Polski

Napisano: 28 cze 2014, 15:15

Bo nie macie nic mądrego do powiedzenia. Chyba, że chcesz dyskutować z faktami.
do władz

Napisano: 28 cze 2014, 20:21

Dzibar, tu ci władza nie odpowie.
rozum

Napisano: 29 cze 2014, 21:48

Mnie władza nie musi odpowiadać, dla mnie jest istotne, że jej tzn, władzy to uświadomiłam, teraz nie mogą się już wyprzeć, że nie wiedza.
Nieznajomość prawa szkodzi i to nie ja wymyśliłam. Nie dziwi mnie wiec, że w końcu społeczeństwu zaczynają sie otwierać oczy. Nie da sie wszystkich zabić, zawsze ktoś zostanie kto innym przekaże historie i kto pouczy aby sie uczyć na błędach innych i umiejetnie i natychmiast wyciągać mądre wnioski.
Ale to wymaga rzetelności i sumienności oraz uczciwosci.
Mam nadzieje, ze przeczyta to chociażby jedna osoba na tyle wrażliwa i posiadajaca władze, która wykorzysta tą wiedze aby uratować chociażby jedno pokolenie bo sa środki unijne na ten cel i potrzebne sa tylko chęci i dobra wola, aby zmienić złe nawyki mlodzieży i wielkopaństwo nauczycieli zachęcić czy też wyegzekwować od niego dbałości i odpowiedzialnosci w kierunku motywacji.
Marian Hemar zwykl mawiać "aby nam sie chciało chcieć" bo nic nie usprawiedliwia tego, że swój zawód wykonuje się nierzetelnie czyli z naruszeniem prawa
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22187
Od: 06 sie 2006, 18:41
Gliwice, Polska

Napisano: 03 lip 2014, 17:05

http://emerytury.onet.pl/prasa/ubedzie- ... tykul.html
W Nowej Rudzie trup ściele się gęsto - dosłownie, z 25 tys. zostało 9.200 ludności, a biorąc pod uwagę ilość pogrzebów dziennie (1-6) to na Noworudzianach przy takich rządach z pewnością ZUS zaoszczędzi( pewnie niedługo znikną w drodze naturalnej selekcji) ku uciesze wyrafinowanych podniebień rządzacych królochamów co wykazały ostatnie afery
- co tu dużo mówić następny "POdły rząd" ja od siebie powiem tylko, że wg mnie podlejszy od wczesniejszych, bo każdy mądry uczy sie na blędach innych, a nie swoich, a tu nawet premier historyk to za mało
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/piechoci ... icza/wnl4b
ale skoro im przyjemność sprawia robienie i.....z wyborców, a opozycja zamiast się zjednoczyć to dalej żre koty to jak mówi Mikke pozostaje tylko satyra czyli cofamy sie w czasie.
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22187
Od: 06 sie 2006, 18:41
Gliwice, Polska

Napisano: 03 lip 2014, 18:04

.. jednym tekście zawarte jest kilka problemów...wychowywanie, emigracja..edukacja..
jednym słowem mydło i powidło../tekst trącający z lekka komunizmem/
odniosę się to kwestii wychowawczej- czasy kiedy państwo wychowywało dzieci i młodzież już dawno za nami i to se ne vrati..
i niechaj żaden rodzic nie liczy , że odpowiedzialność za jego dziecko przejmą szkoły , czy inne instytucje..
greentea
Stażysta
Posty: 94
Od: 07 kwie 2014, 17:35


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Zobacz podobne tematy

  •  
     
     NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]