nienależne- stały wobec odszkodwania

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 18 lip 2014, 12:28

Proszę Was o pomoc w prawidłowym postapieniu wobec klienta, który pobierał zasiłek. stały. KLient w ubiegłym roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu. tworzy z żoną 2-s-bowe gospodarstwo, oboje bezrobotni. Klient odniósł cięzkie obrażenia w tym wypadku i pomagaliśmy i okresówkami i celówkami w tym trudnym okresie.Kiedy juz uzyskał orzeczenie od marca tego roku bierze zasiłek stały w pelnej wysokosci. w miedzyczasie dostawali tez okresówki i celówki jako uzupełnienie pomocy. Całkiem przypadkiem okazało sie ze w marcu dostał odszkodowanie za wypadek, poniesione koszty itp. w wys. 14 tys., w maju 18 tys.jest to zatem ten jednorazowy dochód przekraczający 5-krotnosc kryterium i dzielac przez 12 otrzymujemy kwoty, które juz nie kwalifikuja ich do jakiejkolwiek pomocy. jest to zatem swidczenie nienaleznie pobraneale czy wysylamy do sko w celu uniewaznienia decyzji, czy to my bezporesdnio orzekamy o nienaleznie pobranym i zadamy zwrotu... czy ktos mial podobne doswiadczenia, lub wiedzy, by prawidlowo postapic w tej skomplikowanej sprawie. z gory dziekuje za podpowiedzi.
Rewka


Napisano: 18 lip 2014, 12:44

Rewka pisze:Całkiem przypadkiem okazało sie ze w marcu dostał odszkodowanie za wypadek, poniesione koszty itp. w wys. 14 tys., w maju 18 tys.jest to zatem ten jednorazowy dochód przekraczający 5-krotnosc kryterium


No tak.

Powinno sie od marca podzielić to 14 tysiecy, rozliczy na wszystkie meisiace i świadczenia od kwietnia przyznane sa do zwrotu.

Oczywiście mozna w uzasadnionym przypadku odstapic od zadania zwrotu tcy hswiadczen pozniej.
BadAss


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]