zasiłek okresowy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 29 lip 2014, 11:15

Witam: Mam rodzinę 3 osobową (małżeństwo +dziecko) kobieta jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy a facet nie. Sytuacja rodzinna jest trudna chce przyznać zas. okresowy nie wliczając męża. Mają zas. rodzinny, dodatek mieszkaniowy i wynagrodzenie z pracy dorywczej męża. Jak obliczyć zasiłek okresowy prawidłowo ? Bo są różne interpretację.
pr.socjalny


Napisano: 29 lip 2014, 11:28

Pierwszy raz spotykam się z taką praktyką.
Skoro rodzina jest 3 osobowa i wspólnie gospodarująca, to na jakiej podstawie chcesz wyłączyć męża?
Jeżeli chcesz zaktywizować Klienta ( być może i małżonkę też) to zawieraj kontrakt socjalny, który będzie podstawą do przyznania okresowego.
Percia

Napisano: 29 lip 2014, 11:33

Oczywiście, że tak, jak Percia. Nie można nie wliczyć męża do składu rodziny, skoro on jest jej członkiem. Trzeba aktywizować, kontrakt, może trzeba zgłosić do GKRPA, może wniosek o alimenty na dziecko, a jak nie będzie wyjścia, to trzeba ograniczyć lub nawet odmówić pomocy z powodu braku współpracy szanownego małżonka z pracownikiem socjalny. Jest to oczywiście krzywdzące dla żony i dziecka, ale może po takiej odmowie ten facet zacznie myśleć i coś robić?...
Esia

Napisano: 29 lip 2014, 12:38

Na co człowieko­wi świs­tek z na­pisem, że stu­diował, li­zał du­py pro­feso­rom i o p i e r­ d a­ lał się przez 4, 6 czy 8 lat? [...] Ja­kie to wszys­tko głupie. Prze­cież jak coś umiesz, to umiesz - nie umiesz, to nie umiesz. Co ma do te­go szkoła i papierki?
William Wharton
Wredna1

Napisano: 29 lip 2014, 14:32

O co chodzi, Wredna?
Esia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]