MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „ZAGROŻENIA CYBERPRZESTRZENI"

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 31 lip 2014, 20:23

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „ZAGROŻENIA CYBERPRZESTRZENI – NOWE WYZWANIE DLA SYSTEMU POMOCY SPOŁECZNEJ”

Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie rozpoczęła w październiku 2012 roku realizację innowacyjnego, testującego oraz ponadnarodowego projektu pt. „PI-PWP Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe kompetencje pracownika socjalnego”, w ramach którego powstał kompleksowy program rozwoju pracowników służb społecznych.
W ramach etapu upowszechniania i włączania do głównego nurtu polityki przekazujemy Państwu podręcznik „Zagrożenia cyberprzestrzeni. Kompleksowy program dla pracowników służb społecznych”. Liczymy, że będą chcieli nas Państwo wesprzeć w działaniach upowszechniających i włączających.
Ponadto serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji „Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe wyzwanie dla systemu pomocy społecznej”, która odbędzie się w dn. 9-10 września 2014 r. w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie przy ul. Urbanistów 3.


Zapraszamy na konferencję:


Wszystkie osoby biorące udział w procesie kształcenia szeroko-rozumianego grona pracowników służb społecznych, pracowników służb społecznych m.in. taki placówek jak: ośrodki pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie, miejskie ośrodki pomocy rodzinie, domy opieki społecznej, ośrodki wsparcia, rodzinne domy pomocy, ośrodki interwencji kryzysowej, jednostki specjalistycznego poradnictwa, placówki opiekuńczo-wychowawcze, ochotnicze hufce pracy, świetlice środowiskowe oraz sektor NGO oraz przedstawicieli władz centralnych, regionalnych
i lokalnych odpowiedzialnych za kształtowanie polityki społecznej w Polsce.


Referaty wygłoszą:

Eksperci z obszarów polityki społecznej, pracy socjalnej i nowych mediów z Polski i Europy
Warsztaty poprowadzą:
Specjaliści w zakresie dydaktyki i pedagogiki medialnej
Termin: 9-10 września 2014r. (rejestracja do 19 sierpnia)
Miejsce: Wydział Nauk Społecznych w Warszawie, ul. Urbanistów 3, 02-397 Warszawa, sala 30

Program i formularz zgłoszeniowy dostępne TUTAJ


Rejestracja i informacje organizacyjne: Iwona Sowa tel. 22 404 70 39,
e-mail: i.sowa@wspkorczak.eu oraz Anna Zielińska a.zielinska@wspkorczak.euObrazek
Cyberprzestrzeń


Napisano: 07 sie 2014, 20:51

Gorąco zapraszamy wszystkie osoby biorące udział w procesie kształcenia szeroko-rozumianego grona pracowników służb społecznych i samych pracowników służb społecznych!

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „ZAGROŻENIA CYBERPRZESTRZENI – NOWE WYZWANIE DLA SYSTEMU POMOCY SPOŁECZNEJ”.


Sala duża, pomieścimy się :)

Jeśli Wy nie możecie, może ktoś kogo znacie będzie chętny.
Odwiedźcie nasze wydarzenie na FB.

Rejestracja trwa do 19 sierpnia, liczba miejsc ograniczona...

Program i formularz zgłoszeniowy dostępne TUTAJ


Rejestracja i informacje organizacyjne: Iwona Sowa tel. 22 404 70 39,
e-mail: i.sowa@wspkorczak.eu oraz Anna Zielińska a.zielinska@wspkorczak.eu

Cyberprzestrzeń

Napisano: 15 sie 2014, 8:37

13-latka znalazła sposób na internetową cyberprzemoc.

Jej projekt opiera się na założeniu, że internetowy hejt i złośliwe komentarze często publikujemy pod wpływem emocji. Gdybyśmy się zastanowili, przemyśleli sprawę, często nie opublikowalibyśmy złośliwego czy krzywdzącego komentarza. 13-latka skupiła się na tym, że nastolatki są impulsywne - a jeśli uda się nad tym zapanować, to i uda się ograniczyć cyberprzemoc. Prezentując swój projekt, dziewczyna przypominała, że obszar mózgu odpowiedzialny za samokontrolę kształtuje się do 25. roku życia, dlatego nastolatki potrzebują pomocy, czegoś, co zachęci ich do chwili refleksji.

By sprawdzić, czy się nie myli, dziewczyna opracowała dwa programy - Baseline i Rethink. Pierwszy analizował wiadomości, sprawdzał, ile jest w nich krzywdzących słów. Drugi, gdy taką treść zauważył, alarmował użytkownika, skłaniając do zastanowienia, czy naprawdę chce taką wiadomość wysłać. Aż 93 proc. badanych uczniów po zobaczeniu takiego komunikatu zdecydowało, by jednak nie wysyłać wiadomości.

W badaniach nastolatki wzięło udział 300 osób w wieku od 12 do 18 lat. Każda z grup badawczych liczyła 150 osób i na każdej dokonano 750 prób. W grupie korzystającej z Baseline wysłano aż 504 krzywdzące wiadomości, w grupie używającej Rethink chciano wysłać ich 533, ale po otrzymaniu komunikatu z ostrzeżeniem, ostatecznie wysłane zostały tylko 35 potencjalnie krzywdzące wiadomości. [GW]


Pamiętajcie o naszej konferencji! Tam będziemy mówić o tym i nie tylko...


Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 24 sie 2014, 11:23

UWAGA ZE WZGLĘDU NA OKRES WAKACYJNY WYDŁUŻAMY PRZESYŁANIE FORMULARZY NA KONFERENCJĘ DO 1 WRZEŚNIA.

Dowiedz się więcej na FB lub www.cyberprzestrzen.wspkorczak.eu

[url=https://www.facebook
Cyberprzestrzeń

Napisano: 03 wrz 2014, 20:35

Już od jakiegoś czasu nasz projekt jest na VII i tym samym ostatnim etapie działań. Zbliżamy się ku końcowi a nasza Międzynarodowa Konferencja "Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe wyzwanie dla systemu pomocy społecznej" będzie podsumowaniem projektu.

Przypominamy, że głównym celem projektu jest wdrożenie innowacyjnego programu rozwoju przygotowującego pracowników służb społecznych do pracy z rodzinami oraz osobami potrzebującymi pomocy społecznej w obszarze zagrożeń generowanych przez cyberprzestrzeń. Powstanie produktu pozwoli na uzupełnienie luki w istniejącym systemie kształcenia kadr służb społecznych o zagadnienia związane z cyberprzestrzenią.

Wdrożenie innowacyjnego programu rozwoju wyposaży pracowników służb społecznych w szerszy zasób kompetencji i instrumentów wykonawczych.


Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 08 wrz 2014, 20:31

Już jutro czekamy na Was w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie przy ul. Urbanistów 3.

Widzimy się na naszej międzynarodowej konferencji „Zagrożenia cyberprzestrzeni – nowe wyzwanie dla systemu pomocy społecznej”. Przypominamy, że konferencja będzie trwała 2 dni. Będzie to wydarzenie podsumowujące projekt.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną wszystkie założenia projektu oraz produkt finalny - innowacyjny program rozwoju pracowników służb społecznych, który zostanie upowszechniony i włączony do głównego nurtu polityki.

Widzimy się jutro :)

Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 23 wrz 2014, 19:10

Dziękujemy obecnym za przybycie na konferencję, było super!


Kurs e-learningowy "Zagrożenia cyberprzestrzeni"

W ramach niepowszechnienia naszego Projektu Biuro Projektu serdecznie zaprasza na e-learningowy kurs "Zagrożenia cyberprzestrzeni"

Głównym celem kursu jest przygotowanie przedstawicieli takich profesji jak: nauczyciele, pracownicy socjalni, policjanci pracownicy ośrodków interwencji kryzysowej, jednostek specjalistycznego poradnictwa, placówek opiekuńczo-wychowawczych, ochotniczych hufców pracy, świetlic środowiskowych oraz sektora NGO, do pracy z rodzinami oraz osobami potrzebującymi pomocy społecznej w obszarze zagrożeń generowanych przez cyberprzestrzeń.

Zgłoszenia

Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są w formie elektronicznej (formularz zgłoszeniowy).

Obrazek
Cyberprzestrzeń

Napisano: 12 paź 2014, 11:22

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolską konferencję "EDUKACJA DLA BEZPIECZNEJ CYBERPRZESTRZENI. Jak diagnozować i przeciwdziałać problemom świata wirtualnego?", która odbędzie się 27 października 2014 roku w Ośrodku Rozwoju Edukacji.

Formularz zgłoszeniowy

Więcej info na FB

Obrazek
Cyberprzestrzeń


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]