Pomóżcie!!!Liczyć odsetki czy nie?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 04 sie 2014, 21:18

Osoba nie dokonywała odpłatności za pobyt mamy w DPS mimo podpisania z nami umowy. Zwróciła się do Burmistrza z prośbą o rozłożenie na raty swojej należności po 200 zł miesięcznie. Jej dług zamknął się w kwocie 3.500 zł (zamknął się, bo mama tej Pani zmarła). Niech ktoś mi wyjaśni, czy księgowa ma naliczyć od tego jej długu odsetki? Jeżeli nie, to czy przy tytule wykonawczym, gdybyśmy skierowali sprawę do Urzędu Skarbowego, to wtedy odsetki się liczy? Na razie zawrzemy raczej porozumienie, bo Burmistrz raczej przychyli się do jej prośby i nie przejdzie to przez Urząd Skarbowy, ale nie to jest sednem sprawy. Interesują mnie te odsetki!!! Wiem, że w pomocy społecznej nie ma odsetek, ale zastanawiam się, czy w tej sytuacji, tj. opłata zstępnego za pobyt w DPS też nie ma tych odsetek. Mam wątpliwości dlatego, że parę lat temu mieliśmy podobną sprawę w sądzie (teraz już załatwia się to decyzją o zwrocie i egzekucją) i wtedy sąd zasądził odsetki co do części długu (był on dosyć wysoki), natomiast w miarę upływu czasu zwiększała się kolejna kwota wynikająca z dalszych braków wpłat zstępnej mimo braku umowy i tu analogicznie również naliczyliśmy odsetki. Słuchajcie, czy faktycznie w ogóle nie ma tych odsetek?
Martex
Referent
Posty: 216
Od: 21 kwie 2010, 12:02
Polska


Napisano: 05 sie 2014, 7:44

Odsetek nie ma gdy Np. Klient pobral świadczenie nienależne. Nie liczymy odsetek od dnia pobrania pieniędzy. Liczymy dopiero gdy w decyzji o zwrocie są podane terminy Np. do 31 lipca. Wtedy gdy klient nie wplaci odsetki lecą od 1 sierpnia.
Niech burmistrz zdecyduje co z odsetkami. A jak bylo w umowie? Powinien tam byc zapis co sie podzieje w przypadku braku wplat.
migdał


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]