Ubezpieczenie 90 dni

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 sie 2014, 14:26

Bardzo proszę o wzór decyzji uchylającej wydaną decyzję w trybie art. 54.
Ponieważ szpital zwrócił się z wnioskiem o wydanie takiej decyzji, wydaliśmy a okazało się, że osoba objęta jest ubezpieczeniem i NFZ zwrócił się z pismem o uchylenie tej decyzji.
Z góry dziękuję.
agas


Napisano: 05 sie 2014, 20:13

Propozycja postępowania, gdy następnym razem jakikolwiek szpital wystąpi z wnioskiem o przyznanie prawa do świadczeń opieki zdrowotnej: znając dane osobowe świadczeniobiorcy oraz nr pesel napisz do oddziału wojewódzkiego NFZ z zapytaniem czy świadczeniobiora ma już wydaną decyzję na prawo do leczenia na mocy art. 54 ustawy, od kiedy i przez jaki organ lub czy jest zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu. Jednocześnie możesz napisać do ZUS z zapytaniem czy na konto świadczeniobiorcy wpływają składki na ubezpieczenie zdrowotne, jeżeli tak to od kiedy i kto jest płatnikiem składek. Dzięki temu unikniesz sytuacji jaką masz obecnie.
Decyzji wydanej nie uchyla się lecz umarza się.
pomocnik

Napisano: 05 sie 2014, 20:20

9. Wójt (burmistrz, prezydent) gminy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania świadczeniobiorcy, o którym mowa w art. 7 ust. 2, niezwłocznie stwierdza wygaśnięcie decyzji, o której mowa w ust. 1, w przypadku gdy w okresie, o którym mowa w ust. 7 i 8:
1) świadczeniobiorca zostanie objęty ubezpieczeniem zdrowotnym lub
2) w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w ust. 10.
10. Świadczeniobiorca, o którym mowa w art. 7 ust. 2, jest obowiązany niezwłocznie poinformować wójta (burmistrza, prezydenta) gminy właściwej ze względu na swoje miejsce zamieszkania o:
1) każdej zmianie w sytuacji dochodowej lub majątkowej;
2) objęciu ubezpieczeniem zdrowotnym.


54 nie przewiduje uchylenia w takim przypadku decyzji.. wydaje się (jeżeli ubezpieczenie istniało przed wydaniem przez ośrodek decyzji) wznowienie postępowania postanowieniem, potem decyzją uchylić świadczenie i odmówić ustalenia prawa do ubezpieczenia.
Rajski

Napisano: 06 sie 2014, 11:37

Dzięki bardzo, na przyszłość tak będziemy robić.
Pozdrawiam
agas

Napisano: 08 sie 2014, 12:40

Nie rozumiem, to osoba była ubezpieczona, kiedy trafiła do szpitala, czy już w trakcie trwania waszej decyzji nabyła prawo do ubezpieczenia? Pierwszy przypadek w ogóle nie miał prawa się zdarzyć w epoce rewelacyjnego systemu EWUŚ :D Ale skoro już się zdarzył, to tak jak radzi Rajski. W drugim przypadku nie uchylasz, tylko stwierdzasz wygaśnięcie.
jerzozwierz
Referent
Posty: 301
Od: 17 sty 2006, 23:22

Napisano: 08 sie 2014, 13:15

Mam wniosek o wydanie decyzji w sprawie ubezpieczenia zdrowotnego na 90 dni, ale osoba posiada gospodarstwo rolne. Gospodarstwo rolne jest wydzierżawione na 10 lat. Czy liczyć dochód z gospodarstwa rolnego?
bbbbbbbb

Napisano: 08 sie 2014, 13:19

Jak duże to gospodarstwo? Czy jest to notarialne? Czy coś otrzymuje od dzierżawcy ?
kkkl

Napisano: 08 sie 2014, 14:22

Jest akt notarialny pisany przez notariusza. gosp. 3,24 ha przel.
bbbbbbbbb

Napisano: 08 sie 2014, 14:24

Otrzymuje kasę za 8 metrów zboża. Jeden raz w roku , w listopadzie.
bbbbbbbbb

Napisano: 09 sie 2014, 0:33

Oj,zdarzaja się,zdarzają w EWUSIU,takie rzeczy,które się nie śniły filozofom :) A poza tym,nasz szpital,wychodzi z założenia,że każdy brudny i podpity papcjent,znaleziony na ulicy,to bezdomny,a skoro bezdomny to na pewno nieubezpieczony ;) Wiele tego rodzaju pomyłek udało nam się wychwycić poprzez NFZ. A tak przy okazji-czytalam ostatnio wypowiedź rzecznika naszego szpitala,ktory tłumaczył,skąd sie biorą straty szpitala z tytułu nierefundowanych świadczen zdrowotnych. Otóz zdaniem pana rzecznika,lekarza z wyksztalcenia,najwieksza grupę nieubezpieczonych pacjentów stanowią - UWAGA! - bezrobotni! I nie wiem,czy jest kompletnym idiota,czy celowo wprowadza opinię publiczną w błąd.
sceptyczna


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]