jak napisać odmowe decyzji

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 08 sie 2014, 14:17

Podopieczna złożyła wniosek, w którym prosi o przyznanie jej z. stałego. Jest pełnoletnia, w rodzinie, kwalifikuje się dochodem, ale nie posiada orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, ani też orzeczenia lekarza orzecznika ZUS/KRUS, nie posiada też gr. inwalidzkiej. Musze jej napisać decyzję odmowną z. stałego, ale ze względu na co? Jaki podać powód? Czy ma ktoś może wzór takiej decyzji? Będę wdzięczna za pomoc.
Alka


Napisano: 11 sie 2014, 9:25

Czy ktoś może coś poradzić?
Alka

Napisano: 11 sie 2014, 9:37

no jak ze względu na co. na brak stosownego "zaświadczenia" . masz jej oświadczenie, że nie jest niepełnosprawna tzn. nie legitymuje się żadnym orzeczeniem? co tu kombinować
madzia11

Napisano: 11 sie 2014, 10:29

Nie spełnia wszystkich warunków określonych w art.27 ust.1 pkt.1 tj. nie jest osoba całkowicie niezdolną do pracy w rozumieniu art.6 pkt.1 ustawy o pomocy społecznej /tam jest wymienione co powinna posiadać i tyle.
celesta

Napisano: 11 sie 2014, 10:39

Zgodnie z art. 37 ust.1 pkt. 1 ustawy o pomocy społecznej "zasiłek stały przysługuje osobie pełnoletniej samotnie gospodarującej, niezdolnej do pracy z powodu wieku lub całkowicie niezdolnej do pracy jeżeli jej dochód jest niższy od kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej" W/w ustawa w art.6 ust. 1 zawiera definicje pojęcia całkowitej niezdolności do pracy, która w ustawie oznacza " w rozumieniu przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych albo zaliczenie do I lub II grupy inwalidów lub legitymowanie się znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnienia osób niepełnosprawnych". Niezdolną do pracy jest osoba, która całkowicie utraciła zdolność do pracy zarobkowej z powodu naruszenia sprawności organizmu i nie rokuje odzyskaniem zdolności do pracy.
hftftu


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron