Gdańsk wyrzuca Romów

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 09 sie 2014, 8:57

Rozwalanie osiedla trwało kilka godzin. Pracowało przy tym trzech mężczyzn i dwie kobiety z siekierami - opowiada jeden z Romów. - W sobotę wieczorem przyszedł strażnik miejski i powiedział, że w poniedziałek mamy opuścić to miejsce. Nie dostaliśmy niczego na piśmie, nikt też nie powiedział nam, gdzie teraz możemy mieszkać. W ten sposób dziesięcioro dorosłych i pięcioro dzieci straciło dach nad głową i część dobytku. Amnesty International już wysłała w tej sprawie list do prezydenta Adamowicza.

Dla nas to niespodzianka - komentuje Monika Ostrowska, rzeczniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. - Nasi pracownicy, którzy współpracowali z Romami, nic nie wiedzieli o planowanej akcji. Dowiaduję się o tym od pani...

Cały tekst: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... ialki.html
standard?


Napisano: 09 sie 2014, 11:22

GDAŃSK, 4 sierpnia 2014
Romowie eksmitowani bez wyroku
http://www.polskatimes.pl/artykul/35329 ... ,id,t.html
info

Napisano: 09 sie 2014, 12:14

Amnesty International jest głęboko zaniepokojona informacją o wysiedleniu 15 osób, w tym dzieci, z nieformalnego miejsca zamieszkania na terenie ogródków działkowych w Gdańsku-Jelitkowie. Baraki, w których mieszkali, zostały zniszczone, a rodziny pozostawione na ulicy bez pomocy.

http://amnesty.org.pl/no_cache/aktualno ... /8388.html
Andrzej

Napisano: 09 sie 2014, 21:24

niech wrocław weźmie przykład z gdańska - odwagi panie prezydencie odwagi
no kużwa

Napisano: 10 sie 2014, 12:23

Prezydent Gdańska po wyrzuceniu Romów: Będę to wyjaśniał

"Z jednej strony prawo własności musi być uszanowane, z drugiej strony moi współpracownicy muszą przestrzegać zasad, i to będę wyjaśniał" - napisał na Twitterze prezydent Gdańska w odpowiedzi na pismo Amnesty International.

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... snial.html
Andrzej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]