Brak ubezpieczenia a pomoc społeczna

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 29 sie 2014, 9:18

Osoba ubiega się o pomoc, jednak nie posiada ubezpieczenia zdrowotnego. Klient nie może zarejestrować się w PUP. W/w może jednak podlegać ubezpieczeniu jako domownik w KRUS, jednak ze względu na znaczne kwoty w opłacaniu składek KRUS nie chce się zarejestrować. Proszę o pomoc co w powyższej sprawie postanowić? Zdaje sobie sprawę, że my jako Ośrodek możemy ubezpieczyć jednak z uwagi, że klient może być ubezpieczony w KRUS to jesteśmy przeciwni temu. Myślę, że osoba powinna być ubezpieczona jeśli chce korzystać z pomocy, jednak proszę o pomoc?
AGA1


Napisano: 29 sie 2014, 12:00

Klient ma możliwość ubezpieczenia to na jakiej podstawie chcecie go ubezpieczyć?
Misia34

Napisano: 29 sie 2014, 12:10

To, żeby ubiegać się o pomoc trzeba mieć ubezpieczenie zdrowotne? co to ma do rzeczy
erka

Napisano: 29 sie 2014, 12:31

No właśnie, co ma pomoc do ubezpieczenia? Np. na zasiłku stałym no to rozumiem, ale jeżeli tylko pomoc doraźna, to po co wątek o ubezpieczeniu? Gdzie jest powiedziane, że tylko ubezpieczeni mogą otrzymać pomoc?
bebo

Napisano: 29 sie 2014, 12:34

to nie jest kwestia tego że trzeba być ubezpieczonym żeby korzystać z pomocy ale tego że trzeba najpierw wykorzystać swoje możliwości i środki a do OPSu zgłosić się w ostateczności gdy możliwości się wyczerpały. Pan Ma możliwość ubezpieczenia się w KRUS więc z niej powinien skorzystać. Może natomiast korzystać z pomocy finansowej ośrodoka.
rrrr


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]