ubezpieczenie kto ?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 02 wrz 2014, 12:55

witam pamiętam ze na forumm wyjaśniane było, ze w przypadku braku ustalenia miejsca zamieszkania klienta wniosek szpitala o ubezpieczenie (klienta nie ma w szpitalu) przesyła się do gminy właściwej dla miejsca siedziby szpitala, czy mógły ktoś potwierdzić tej teorii?
lolka 27


Napisano: 02 wrz 2014, 15:26

decyzję wydaje ops w miejscu udzielenia świadczenia. nie działa tu zasada właściwości miejscowej wg ustawy o pomocy społecznej, ponieważ ustawa o św. zdrowotnych w tym zakresie się do niej nie odwołuje.
p..

Napisano: 09 wrz 2014, 21:50

p.. pisze:decyzję wydaje ops w miejscu udzielenia świadczenia. nie działa tu zasada właściwości miejscowej wg ustawy o pomocy społecznej, ponieważ ustawa o św. zdrowotnych w tym zakresie się do niej nie odwołuje.

W myśl art. 54 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej (...) " Dokumentem potwierdzającym prawo do świadczeń opieki zdrowotnej
świadczeniobiorcy, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2, jest decyzja wójta (burmistrza, prezydenta)gminy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania świadczeniobiorcy, potwierdzająca to prawo". Koniec ,kropka. Jedynie w przypadku,gdy nie można ustalić miejsca zamieszkania pacjenta, właściwość ustala się na podstawie art. 21 par. 2 KPA:"Jeżeli nie można ustalić właściwości miejscowej w sposób wskazany w § 1, sprawa należy do organu właściwego dla miejsca, w którym nastąpiło zdarzenie powodujące wszczęcie postępowania, albo w razie braku ustalenia takiego miejsca - do organu właściwego dla obszaru dzielnicy Śródmieście w m.st. Warszawie". A więc w przypadku, gdy nie można ustalić miejsca zamieszkania osoby nieubezpieczonej,właściwym będzie ops ,na terenie działania którego powstało zdarzenie powodujące konieczność hospitalizacji.
nieprawda!

Napisano: 09 wrz 2014, 22:45

"Jeżeli nie można ustalić właściwości miejscowej w sposób wskazany w § 1, sprawa należy do organu właściwego dla miejsca, w którym nastąpiło zdarzenie powodujące wszczęcie postępowania"
czyli wychodzi na moje, bowiem zdarzeniem powodującym wszczęcie postępowania jest złożenie wniosku przez szpital. a wniosek rozpatruje ops właściwy lokalizacji szpitala.
coś jeszcze ciekawego?
:twisted:
p..

Napisano: 10 wrz 2014, 19:12

BRAWO!!!! :mrgreen:
Wredna1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]