Konferencja o tożsamości pracy socjalnej

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 17 wrz 2014, 21:56

Instytut Rozwoju Służb Społecznych w Warszawie oraz Zakład Polityki Społecznej Pracy Socjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie organizują dwudniową konferencję naukową pt. PRACA SOCJALNA W POSZUKIWANIU TOŻSAMOŚCI NA TLE PRZEMIAN SPOŁECZNYCH I EKONOMICZNYCH.

Konferencji będzie debatą nad obecnym stanem pracy socjalnej oraz jej perspektywami rozwojowymi w oparciu o wnioski z wtórnej analizy wyników badań prowadzonych w ostatnich latach przez ośrodki akademickie i instytuty badawcze. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania o tożsamość pracy socjalnej w odniesieniu do takich kwestii, jak:

    Wartości i cele pracy socjalnej

    Tożsamość pracowników socjalnych oraz adresaci/odbiorcy pracy socjalnej

    Otoczenie instytucjonalne pracy socjalnej

    Jakość i rezultaty pracy socjalnej

Program http://irss.pl/wp-content/uploads/2014/ ... 8.2014.doc

Rada Programowa Konferencji: dr hab., prof. APS Jerzy Krzyszkowski, dr hab., prof. APS Barbara Smolińska – Theiss, dr hab., prof. UW Jerzy Szmagalski, prof. zw. dr hab. Elżbieta Tarkowska, dr Joanna Staręga – Piasek, dr Sergo Kuruliszwili

Komitet Organizacyjny: dr Izabela Rybka (sekretarz), dr Mirosław Baum, dr Anna Kruk,dr Maria Łuszczyńska, dr Katarzyna Ziomek-Michalak, mgr Anna Drelich, mgr Aneta Jesionek-Khadka, mgr Agnieszka Kos

Czas i miejsce konferencji:

18 – 19 września 2014 roku, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, ul. Szczęśliwicka 40, 02-353 Warszawa

Informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie internetowej

http://irss.pl/2014/07/10936/

http://www.wsns.aps.edu.pl/instytut-pro ... jalna.aspx
Andrzej


Napisano: 18 wrz 2014, 23:23

Dwudniowa konferencja naukowa pt. PRACA SOCJALNA W POSZUKIWANIU TOŻSAMOŚCI NA TLE PRZEMIAN SPOŁECZNYCH I EKONOMICZNYCH rozpoczęła się dziś w Warszawie.

Obrazek

Wśród uczestników najliczniejszą grupę stanowią przedstawiciele świata nauki - między innymi wykładowcy z tytułami dr, prof., którzy kształcą pracowników socjalnych w Polsce. Obecna jest również reprezentacja praktyków pracy socjalnej - dyrektorów, kierowników i pracowników socjalnych, którzy mają bezpośredni kontakt z osobami korzystającymi ze wsparcia systemu pomocy społecznej. Najmniej liczną grupą uczestników są pracownicy socjalni, którzy mają bezpośredni kontakt z beneficjentami systemu pomocy społecznej w Polsce. W pierwszym dniu konferencji obecni byli m.in. przedstawiciele: Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej (ROPS MAZOWSZE), kilku Ośrodków Pomocy Społecznej m. st. Warszawy m.in. (Ursynów, Praga-Północ, Bielany, CPS Śródmieście), uczestnictwo praktyków wzmocniła obecność dyrektora OPS Wołomin.
Andrzej

Napisano: 19 wrz 2014, 20:48

Wspólna konferencja APS i IRSS pod hasłem "Praca socjalna w poszukiwaniu tożsamości..."
Sesja plenarna: Praca socjalna - teraźniejszość i przyszłość w opinii pracowników socjalnych (Warszawa, 19.09.2014)

Obrazek

Na fotce od lewej pracownicy socjalni: Tomasz Kulik CPS Dzielnicy Śródmieście w Warszawie, Mariola Brodowska OPS Dzielnicy Ursynów w Warszawie,
Agnieszka Królikowska OPS Dzielnicy Praga-Północ w Warszawie, dr Joanna Staręga-Piasek IRSS
Andrzej

Napisano: 20 wrz 2014, 22:15

KONFERENCJA NAUKOWA O PRACY SOCJALNEJ ( WARSZAWA )

Fotoreportaż
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 932&type=3
Andrzej

Napisano: 20 wrz 2014, 22:49

Odnoszę wrażenie, że dla większości osób, które nie są z "branży", termin "praca socjalna" jest inną nazwą "zatrudnienia socjalnego", ew. działalności charakterystycznej dla wolontariatu. Nie spotkałem się jeszcze z wynikami badań na temat społecznej percepcji terminu "praca socjalna". Prawdopodobnie takie badania już w Polsce przeprowadzono, tylko ja nic o nich nie wiem?
Andrzej

Napisano: 24 wrz 2014, 22:17

Konferencja Naukowa „Praca socjalna w poszukiwaniu tożsamości" zorganizowana wspólnie przez Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i Instytut Rozwoju Służb Społecznych. - fotoreportaż opublikowany na stronie internetowej APS http://galeria.aps.edu.pl/displayimage. ... play_media
Andrzej

Napisano: 26 wrz 2014, 8:33

Za dwadzieścia lat kolejni naukowcy nadal będą w trakcie poszukiwań tożsamości pracy socjalnej :D gdy tymczasem pod ręką są jej realizatorzy. Jak na razie służą do ankietowania, obserwowania i strzępków rozmów. Na tej podstawie tożsamość ledwo znaleziona, na drugi dzień okazuje się nieaktualna i trzeba jej poszukiwać od nowa... Fajna zabawa ;)
betta27

Napisano: 26 wrz 2014, 22:08

To ważne pytanie. Od tego jaką ma tożsamość zawodową pracownik socjalny zależy skuteczność pomagania.
ZSK

Napisano: 01 paź 2014, 8:37

Szkoda, że nie odbyła się jeszcze konferencja na temat - " Wysokość wynagrodzeń pracowników socjalnych a wyzwania współczesnej pomocy społecznej w kontekście stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Wykształcony biedny pracownik socjalny -wzorem dla podopiecznych".
Wszyscy w ministerstwie żyją w innym świecie. Zostawili pracowników socjalnych na garnuszkach gminnych i nie wiedzą, że zarabiamy na poziomie sprzątaczek.
zisis1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]