Konferencja ws. zmian systemu pomocy społecznej w Polsce

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 22 wrz 2014, 0:11

Realizatorzy projektu „Standardy w Pomocy” oraz osoby i organizacje związane z inicjatywą "Forum Współpracy Empowerment"
zapraszają na konferencję pt. Czy samorząd powinien inwestować w pomoc społeczną?

Obrazek

Więcej na ten temat: http://ops.pl/2014/09/konferencja-w-spr ... -w-polsce/
Andrzej


Napisano: 22 wrz 2014, 9:34

Andrzej gdzie jest wątek "zwolniona z pracy " cz.I i cz.II?
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22187
Od: 06 sie 2006, 18:41
Gliwice, Polska

Napisano: 22 wrz 2014, 10:20

o! pierwsze merytoryczne pytanie w temacie.
:lol:
p..

Napisano: 22 wrz 2014, 18:05

Będą przynajmniej dwie konferencje

Pracujesz w samorządzie, odpowiadasz za pomoc społeczną? Weź udział w konferencji (6-7 października br.) Zapraszamy pracowników samorządu terytorialnego, ta konferencja jest przede wszystkim dla Was. Kolejna - na początku listopada, będzie zorganizowana dla pracowników ośrodków pomocy społecznej.

Pierwsza konferencja będzie spotkaniem przedstawicieli Inicjatywy Forum Współpracy Empowerment z samorządowcami - m.in. osobami decyzyjnymi w sprawach pomocy społecznej na szczeblu gminy, powiatu, województwa samorządowego oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych działających w obszarze pomocy i integracji społecznej. Organizatorzy pierwszej konferencji informują -"Zależy nam na obecności pracowników samorządu terytorialnego odpowiedzialnych za pomoc społeczną na swoim terenie (wójt, burmistrz, prezydent miasta, starosta, marszałek - moje uzupełnienie). Zapraszamy także kadrę kierowniczą ROPS i ośrodków pomocy społecznej, członków Rady Pomocy Społecznej, przedstawicieli MPiPS i sieciowych organizacji pozarządowych oraz partnerów projektu" – „Standardy w Pomocy” oraz innych instytucji realizujących zadania pomocy społecznej np. PCPR, ŚDS, DPS.

W listopadzie br. planowana jest druga konferencja dla pracowników ośrodków pomocy społecznej - informuje FB Profil "Standardy w Pomocy"
https://www.facebook.com/StandardyPomocy
Andrzej

Napisano: 22 wrz 2014, 18:31

Do Dzibar ws. wątków "zwolniona z pracy cz.I i cz.II”. Nie wszystkie wątki ze starego forum ops.pl zostały przeniesione do nowej wersji forum, podobnie jak nie wszystkie archiwalne newsy serwisu ops.pl. Powiadają, że nic w przyrodzie nie ginie… ufam, że firma NetGraf, która jest właścicielem Portalu OPS.PL, nadal dysponuje wszystkimi archiwalnymi plikami zapisanymi na serwerach obsługujących Portal.
Andrzej

Napisano: 23 wrz 2014, 8:45

STATUT FORUM WSPÓŁPRACY EMPOWERMENT (Wrzesień 2014)

Angielskie słowo "empowerment" oznacza proces upodmiotowienia, podczas którego osoby, grupy, organizacje i społeczności zwiększają panowanie i kontrolę nad własnym życiem oraz stają się aktywnymi uczestnikami życia społecznego, podejmującymi działania zmierzające do poprawy sytuacji własnej, jak i całej wspólnoty. Empowerment to przeciwieństwo bezsilności – aktywna postawa zmiany i partycypacji w kierunku samo odpowiedzialności i samo decydowania.
Andrzej

Napisano: 23 wrz 2014, 9:07

o pomocy społecznej bez praktyków
irka

Napisano: 23 wrz 2014, 10:11

Andrzej masz kontakt z nimi więc przekaż, aby ten post został odnaleziony bo to jest post niedokończony, a stanowi on historie mojej walki z OPS Gliwice w związku z niezgodnym z prawem zwolnieniu z pracy -i mobbingu - ( po Ogólnopolskiej Konferencji Pracowników Socjalnych w Czestochowie- 2009r której byłam honorowym członkiem i wygłosiłam referat - jak pokazało życie całą prawdę o funkcjonowaniu państwa Polskiego w dobie transformacji społecznej).
Mój proces jest na etapie przygotowań do kasacji przez SN obecnie w Prokuraturze Generalnej. Byłoby dobrze aby tego typu sprawy nie były obiektem mataczenia na portalu ops.
Bo jezeli i tu prawdę zatuszuje fałsz to gdzie jej szukać i prawa? Trzeba być spójnym, a nie - jak sie chce dojść prawdy - inaczej po co te wszystkie rozmowy, konferencje , szkolenia - żeby sie pokazać, dowartosciować? Czemu maja slużyc? Ewidentny brak korelacji i przesyt gadania w ujmując rzetelnemu dzialaniu i skutkom.
Warszawiakom już sie nie chce raz w roku jechać do Częstochowy na prawdziwą OKPS?
Lech Kaczyński w 2008r pokazal na OKPS jak sie dziala zgodnie z prawem nad upodmiotowieniem ( wysyłając swoją przedstawicielkę z Kancelarii Prezydenckiej - dalam wowczas niedokończony egzemplarz projektu obywatelskiej ustawy o zawodzie pracownika socjalnego, która miala być wg kolejności zgloszen rozpatrywana przez Prezydenta - taka jest historia)
To co dzisiaj się dzieje to tak jak z rzadem PO bicie piany, brak organizacji, chaos i matactwo, a do tego jeszcze groźba wojny.
Taka jest prawda o moim poście. I nawet wiem dla kogo jego ujawnienie jest bardzo niewygodne. Jednak na blędach sie uczymy wiec jeżeli to ma mieć rece i nogi to prosze aby jak najszybciej post "Zwolniona z pracy cz.I i cz.II znowu powrócil na portal ops.pl
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22187
Od: 06 sie 2006, 18:41
Gliwice, Polska

Napisano: 23 wrz 2014, 10:25

Do IRKI

Praktycy są w gronie twórców i sympatyków inicjatywy "Forum Współpracy Empowerment". 13.06.2014 odbyło się kolejne spotkanie w sprawie utworzenia Forum Współpracy Empowerment. Uczestnicy pracowali nad dwoma bardzo ważnymi dokumentami: Manifest i Statut. W spotkaniu w sprawie Ogólnopolskiego Forum Współpracy Empowerment, wzięli udział m.in. przedstawiciele: Stowarzyszenia Samorządowych Ośrodków Pomocy Społecznej „Forum”, Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej „Razem”, Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej.

http://ops.pl/2014/06/relacja-ze-spotkania-ekspertow/

Więcej na ten temat: http://ops.pl/tag/empowerment/
Andrzej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]