Kredyt do dochodu?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 22 wrz 2014, 12:10

Osoba złożyła we wrześniu wniosek o pomoc, w sierpniu wzięła kredyt z banku w kwocie 4.000 tys zł czy liczymy ten kredyt do dochodu?
popo


Napisano: 22 wrz 2014, 14:33

jak najbardziej wliczamy. rozliczasz na 12 m-cy albo w danym miesiącu - zależy od struktury rodziny.
to ja:)

Napisano: 22 wrz 2014, 14:45

a jak postępujecie w takich sytuacjach: mąż wziął kredyt bez wiedzy żony. teraz ściąga komornik z niego. jest trójka dzieci w wieku szkolnym. facet nie rejestruje się w PUP żeby mu nie dali oferty pracy legalnej, żeby komornik mu nie zapierniczył wiadomo.... podejmuje prace dorywcze, w sensie na lewo, na oświadczeniu pisze, że dorabia po 1000zł miesięcznie, a faktycznie pracuje na czarno za nieco większe pieniądze. przyznajecie takim pomoc? czy te kredyty też byście wliczali ?
fack

Napisano: 22 wrz 2014, 15:31

Opinia prawna na temat wyliczania dochodu,
w google proszę wpisać: opinia prawna w sprawie 171/DOR/2013
prac soc

Napisano: 16 cze 2016, 7:48

W wyroku z dnia 8 grudnia 2006 r. w sprawie o sygn. akt I OSK 700/06, LEX nr 320923, Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie stanął na stanowisku, że katalog obciążeń pomniejszających dochód jak i katalog przychodów odliczonych od dochodu są na gruncie ustawy o pomocy społecznej zamknięte. Zarówno katalog odliczeń jak i katalog pomniejszeń nie obejmują kwot uzyskanych z tytułu pożyczki. W żadnym przepisie ustawy nie postanowiono, iż kwota pożyczki nie podlega zaliczeniu do dochodu, bądź, że kwota ta podlega odliczeniu od dochodu. Jednakże pomoc społeczna jest instytucją publiczną mającą na celu zapewnienie niezbędnych środków utrzymania osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, które nie dysponują środkami finansowymi na poziomie ustalonego kryterium dochodowego – w dacie ubiegania się o pomoc. Z tej przyczyny nie ma znaczenia tytuł i źródło uzyskiwania tych środków, albowiem pożyczka, podobnie jak kredyt, jest przychodem mogącym stanowić źródło utrzymania w okresie dysponowania kwotą pożyczki (kredytu). Dlatego też nawet kwoty pożyczek, kredytów, wydatkowanych na podstawowe utrzymanie stanowią z punktu widzenia ustawy o pomocy społecznej dochód podlegający wliczeniu do dochodu.
Źródło:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/F06F3738ED
grand


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]