MDOS 2014

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 30 wrz 2014, 22:45

„mali bracia Ubogich” na całym świecie świętują Międzynarodowy Dzień Osób Starszych!

http://mdos.malibracia.org.pl/wydarzeni ... tuja-mdos/

1 października - Międzynarodowy Dzień Osób Starszych - Przypnij się!
Kampania społeczna mbU https://www.youtube.com/watch?v=TCNA1qFVFi4

A jak będzie obchodzony ten dzień w placówkach pomocy społecznej w Polsce?
Andrzej


Napisano: 01 paź 2014, 20:46

Teledysk podopiecznych DPS "Happy Senior Sopot"

Seniorzy Domu Pomocy Społecznej w Sopocie nagrali teledysk pt. "Happy Senior Sopot". Jest on główną atrakcją obchodzonego dzisiaj Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

http://www.youtube.com/watch?v=_foi10F6aNk
pracownik_socjalny

Napisano: 01 paź 2014, 22:19

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych 2014
"Jarmark Kreatywności" w Ogrodzie Saskim w Warszawie!
Święto Seniorów - spotykamy się w niedzielę, 5 października.
http://www.spokosenior.pl/obchody-miedz ... h2014.html
Andrzej

Napisano: 05 paź 2014, 21:35

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych 2014. Doroczny „Jarmark Kreatywności" w Ogrodzie Saskim w Warszawie zorganizowany pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich i Prezydent m. st. Warszawy przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich oraz organizacje, firmy i instytucje przyjazne seniorom. (5.10.2014)
https://plus.google.com/photos/11491422 ... ICCkqf0hgE
Andrzej

Napisano: 07 paź 2014, 19:44

Wszystko to co tu piszecie jest dla osób starszych, sprawnych, aktywnych. A co z osobami niedołężnymi, chorymi? Usługi? I co dalej?
A tu tak historia:P pogotowie do 90 latka ,choroba nowotworowa, neuropatia, stan leżący- " Pan się odwróci na bok" " a co jemu jest" Oddychać głęboko,no nie rozumie Pan głęboko( tu darcie ryja)
Szpital: pielęgniarki chamskie, ordynarne, agresywne( wzrok mówił - czas się zbierać a nie tu dupę zwracać) Jestem rano godzina 8 " już Pani GO!!! umyła" nie, bo nie dam rady z moją przepukliną lędźwiową- " no coś takiego"!!!Tabletki- migiem postawione całe ( pacjent ma już trudności z przełykaniem) Bieg za pielęgniarką " nie połknie" Nie? zdziwienie, to rozkrusze.
Obiad- pierdol....... niety talerz na szafkę i w nogi( przypominam stan leżący , nie rusza się, bezwładne ręce) W takich stanach należy odwracać chorego co 2 ,3 godziny ZAPOMNIJCIE!!!!!!
gDYBY NIE RODZINA PACJENT ZMARŁBY W UPODLENIU I CIERPIENIU .
TO BYŁ MÓJ UKOCHANY TATA.
HAPPY SENIOR?????????
ZROZPACZONA1

Napisano: 08 paź 2014, 11:01

Bardzo Ci współczuję, czytając Twoją historię jakbym patrzyła w lustro. To co napisałaś to święta prawda. Niedawno zmarł mój Tata. Gdyby nie ja i moja córka( nasz rodzina to 3 osoby) odszedłby z tego świata w cierpieniu. Ciągle słyszałam o co cokolwiek prosiłam ,że od tego jest rodzina. Prywatna pomoc(w szpitalu!!!!!!) myła Tatę, przebierała, smarowała, goliła) ) czyli wszelkie czynności pielęgnacyjne. A z tabletkami i karmieniem było to samo co u Ciebie.
Jak widać moim drodzy należałoby się skupić także a może przede wszystkim na ludziach wiekowych, samotnych lub gdzie rodzina nie daje rady. W moim przypadku wielka pomocą była pomoc paliatywna natomiast służba zdrowia według mnie jest to zaorania.
Tata miał dość wysoką emeryturę i w ciągu miesiąca poszły wszystkie jego oszczędności( łózko, materace, podkłady ,oprzyrządowanie do kąpieli itd...)
Starzy, samotni umierają z zapomnieniu w domach pomocy, zolach, szpilach.....
Zakończę tak jak wyżej: HAPPY SENIOR????:(:(
Wredna1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]