Zasiłek Stały

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 07 paź 2014, 10:27

Osoba pobierająca zasiłek stały w rodzinie, zwróciła sie z prośba o zasiłek celowy, poprosiła o przyniesienie odchodów jednego z członków rodziny , która pracowała. Petent oświadczył, że jeden z członków rodziny stracił od 01 sierpnia prace i do dnia dzisiejszego nie pracuje. Jak postąpić w w/w przypadku.
Oli


Napisano: 07 paź 2014, 11:30

Oj Ola - namieszałaś, namieszałaś - kto poprosił o "odchody"?:)
Jeżeli Ty poprosiłaś o dochody członka rodziny a ich już nie ma, to wszczynasz postepowanie w sprawie zmiany decyzji dot zas. stałego ze względu na zmianę sytuacji materialnej rodziny. Robisz wywiad na te okoliczność i ewentualna inna pomoc. Przeliczasz dochód i ew. zmieniasz dec. dot. zas. stałego w części wysokości świadczenia.
pozdrawiam
toja:)

Napisano: 07 paź 2014, 11:35

nio namieszałam :) ale teraz to zmieniam decyzje w części dot. wysokości i od października kwota zasiłku będzie już większa a za sierpień i wrzesień nadpłacam różnicę. ??
Oli

Napisano: 07 paź 2014, 11:50

klient ma obowiązek informowania o każdej zmianie sytuacji materialnej. W naszym OPS praktykuje się, że jeżeli tego nie dopełnił na swoja szkodę to zmieniamy na dzień wywiadu- np. w Twojej sytuacji od X. Jest stratny i tyle. Natomiast gdyby to On nam był winny to zmieniamy od daty zmiany sytuacji:) - czy słusznie....nie mam pojęcia.
toja:)

Napisano: 07 paź 2014, 12:02

toja:) a jakieś przepisy ustawy są, że od dnia jego zgłoszenia zmieniamy stały bo tez bym tak zrobiła ale chce mieć pewność czy będzie dobrze...
Oli


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]