Praca socjalna

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 07 paź 2014, 18:32

W jaki sposób wykonujecie pracę socjalną? Czy jest to tylko rozmowa, poradnictwo z klientem? Czy robicie coś więcej w ramach pracy socjalnej?
Molla


Napisano: 07 paź 2014, 20:19

Kierownik zawsze mówił, że rozmowa to nie praca socjalna.
Zależy od stopnia niezaradności klienta - niektórzy nawet nie są w stanie samodzielnie załatwić dowodu osobistego lub zapisać się na wizytę lekarską. W takim przypadku można klientowi towarzyszyć w załatwianiu trudnych spraw reprezentując jego interes. Rodziny należy wspierać w taki sposób aby samodzielnie potrafiły wyjść ze swojej trudnej sytuacji, więc motywujesz, wspierasz, mobilizujesz, sporządzasz kontrakt, przeprowadzasz dyskusje mające skłonić do refleksji itp itd
Wszystko zależy od pracownika socjalnego i chyba najważniejsze czasu!!! A tego jak powszechnie wiadomo brakuje pracownikom socjalnym.
Rodrick_86
Stażysta
Posty: 128
Od: 05 cze 2014, 17:00

Napisano: 10 paź 2014, 21:58

A czy praca socjalna to też np. organizowanie wyjazdów np. dla seniorów, spotkań? Organizowanie społeczności lokalnej? W moim przekonaniu to też jest praca socjalna. Tylko dlaczego tak jest jej mało mimo braku pracy w terenie?Wypalenie zawodowe?
Jola80

Napisano: 11 paź 2014, 3:52

Praca socjalna jest działalnością, której celem są zmiany społeczne i rozwój społeczny, integracja społeczna oraz upodmiotowienie i wyzwolenie ludzi. Kluczowe dla pracy socjalnej są zasady sprawiedliwości społecznej, praw człowieka, odpowiedzialności publicznej oraz szacunku dla różnorodności. Praca socjalna – na podstawie jej teorii, nauk społecznych i humanistycznych oraz wiedzy lokalnej – angażuje ludzi i struktury instytucjonalne w odpowiedzi na wyzwania życiowe i w celu zwiększania dobrostanu.
def


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]