zasiłek okresowy pominięcie miesiąca

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 20 paź 2014, 18:06

Dzien dobry
Proszę o porade i wyjaśnienie w sytuacji gdy klient ops od kilku miesiecy otrzymuje pomoc z w postaci zasilku okresowego
Klient zawsze na początku miesiąca składa wniosek i pod koniec tego samego miesiąca otrzymuje zasiłek raz zdarzyło mu złożenie wniosku pod koniec miesiąca i już za ten miesiąc nie otrzymał zasiłku okr. tylko przyznano mu zasiłek za nastepny miesiąć dajmy na to wniosek złożono 25 wrzesnia a zasiłek przyznano od 1.10 do 31.10 co wtakim razie z wrześniowym zasiłkiem ? pracownik powiedział tylko tyle ze w sytuacji klienta nic sie nie zmieniło wiec pani kierownik tak zadecydowała zaznaczam ze w miesiącu wrzesniu klient nie otrzymał żadnej pomocy złożył wniosek 25 .09 bo był wczesniej chory i nie dała rade pójść do ops co robic w takiej sytuacji ?
Ryszard 60


Napisano: 20 paź 2014, 18:58

Proszę zapytać kierownika ośrodka pomocy w miejscowości, gdzie był składany i rozpatrywany wniosek o pomoc. W ośrodku mają całą dokumentację związaną z przyznaniem tego i poprzednich świadczeń i na tej podstawie mogą udzielić wyjaśnień.
Ośrodek udziela informacji tylko osobie/rodzinie której dotyczy sprawa ale zawsze można kierownika poinformować o swoich spostrzeżeniach czy uwagach.
Gość

Napisano: 20 paź 2014, 20:53

art 106
3. Świadczenia pieniężne z pomocy społecznej przyznaje się i wypłaca za okres miesiąca kalendarzowego, począwszy od miesiąca, w którym został złożony wniosek wraz z wymaganą dokumentacją. W przypadku gdy uprawnienie do świadczenia nie obejmuje pełnego miesiąca, świadczenie przyznaje się za niepełny miesiąc, a kwotę świadczenia ustala się, dzieląc pełne kwoty przez liczbę dni kalendarzowych tego miesiąca i mnożąc przez liczbę dni objętych świadczeniem.

jeżeli minął termin odwołania to już przesądzone...

nie minął?? można się odwołać
Rajski
Referent
Posty: 235
Od: 11 wrz 2014, 17:01

Napisano: 21 paź 2014, 9:25

dziekuje za odpowiedzi
termin odwołania niestety już minął gdyż pózno została zauważona nieprawidłowość w decyzji
ale w zeszłym tygodniu była kontrola w ops wiec może ta kontrola to zauważy chociaż wątpie no cóż trzeba pilnować swoich spraw bo niewiedza kosztuje
Ryszard 60


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]