zasiłek stały w naturze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 25 lis 2014, 8:29

Czy ma ktoś taki przypadek ? jak to formalnie załatwić? Mam wywiad, że Pan przepija pieniądze, bierze leki psychotropowe i miesza z alkoholem. Kierownik nakazuje zamienić pieniądze na produkty żywnościowe i leki. Jak to w w decyzji zawrzeć , czy pomost to przepuści? Miał ktoś podobny przypadek?
Bunia
Praktykant
Posty: 49
Od: 10 kwie 2014, 13:30


Napisano: 25 lis 2014, 11:36

Oj mamy, mamy takie przypadki
Musisz się trochę napracować żeby klientowi zamienić formę przyznanej pomocy. Sam wywiad nie wystarczy. Przydadzą się Twoje notatki, informacje zebrane ze środowiska ( sąsiad, administracja budynku, sołtys). Poszukaj jak klient radzi sobie z płatnościami ( czynsz, energia, gaz, woda, śmieci), czy ma zaległości.
Potem musisz zawiadomić Stronę o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie zmiany decyzji ( tej o przyznaniu zas. stałego) i dać możliwość wypowiedzenia się co do zebranych dowodów ( ja daję 7 dni w godz. pracy OPS). No i zmieniasz decyzję w punkcie dot. sposobu wypłaty świadczenia np. kwota .... Sklep Ogólnospożywczy, kwota... Zakład Komunalny, kwota... Apteka
Nie wiem jak w Pomoście, ale w Heliosie nie ma problemu z podziałem świadczenia.
Percia

Napisano: 25 lis 2014, 12:15

Dziękuję bardzo. W takim razie muszę notatki porobić.
A czy częśc mogę dać mu w pieniązkach? np 300 na żywność, 100 na opłaty a 150,00zł na np leki zeby jakieś fizyczne pieniądze miał? czy to bez sensu? nigdy tego mia robiliśmy i nie wiem czy to się sprawdzi w praktyce.Czy lepiej wszystko w naturze?
Bunia
Praktykant
Posty: 49
Od: 10 kwie 2014, 13:30

Napisano: 25 lis 2014, 12:30

Obawiam się, że leków nie kupi, a kasę wyda na alkohol... ale... możesz spróbować.
Może kontrakt socjalny ? Jak złamie jego postanowienia to wtedy będzie miał wszystko w naturze.
Percia

Napisano: 26 lis 2014, 11:14

a ja to zrobilam tak: (jestesmy po kontroli i nie bylo zarzutu ze cos zle)
w pomoscie leci normalnie na liste gotowkowa.natomiast w decyzji powolalam sie na artykul 11, i dodatkowo napisane ze zasilek zamieniony na forme rzeczową plus uzasadnienie.oczywiscie wywiad odpowiednio opisany (byla tez druga sprawa z interwencyjnym umieszczeniem niepelnosprawnego syna w DPS).nastepnie jesty zgoda strony na rrealizowaniue w postaci rzeczowej i jednoczesnie upowaznia meza , by ten co miesiac podpisaywal liste wyplati dostawal do reki bon na zywnosc i srodki czystosci. ponadto przynosza rachunki np. za prad, wode, oplacamy smieci, kupujemy leki.... W odpowiedniej tabelce jest wszystko rozpisywane, kazdy przychod (zasilek na dany miesiac) i rozchod (kazdy wydatek, oraz saldo koncowe po kazdej operacji (taka mala ksiegowosc).
Rewka

Napisano: 26 lis 2014, 11:31

Zmienić decyzję przyznającą pomoc finansową w formie zasiłku stałego w kwestii formy przyznania świadczenia
- przyznać pomoc w formie niepieniężnej. ( powołać się na art.11 ustawy)
- wysokość świadczenie , termin wypłaty pozostają bez zmian.
- świadczenie płatne przelewem na konto np. sklepu........ w wys...... i apteki w wys.......
zzzz


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]