zawiadomienie

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 03 gru 2014, 20:21

Szefowa nakazala nam zawiadamiac naszysz klientow o mozliwosvi wgladu w zebrana dokumentacje przed wydaniem decyzji z pomocy spolecznej....jak to robicie? Wysylacie zawiadomienie...jezeli tak to kiedy co w przypafku wydawania decyzji z art 108...czy mozna na wywiadzie dac oswiadczenir do podpisania ze klient zostal poinf,o mozliwosci wgladu na kazdym etapie postepowania..jak to jest w praktyce..podzielcie sie prosze wiedza i doswiadczeniem.dziekuje
kkarol


Napisano: 04 gru 2014, 10:11

Pewnie, że oświadczenie.
Esia

Napisano: 04 gru 2014, 10:51

Witam
my mamy gotowy wzor zawiadomienia, wreczane jest stronie przy ostatnim dokumencie w postepowaniu, jesli po wywiadzie ustalasz z urzedu jakies informacje do trzeba strone wezwac zeby podpisala zawiadomienie albo wyslac poczta i czekac na zwrotke. Ale lepiej wezwac do podpisania bo z wysylaniem moze byc klopot tzn. my dotychczas zwrotke z tego zawiadomienia traktowalismy jak ostatni dokument w postepowaniu ale ostatnio sko uwalilo nam taka decyzje podajac ze ostatni dokument wplynal w czerwcu ( zwrotka w lipcu) i teraz nasze wyzsze wladze maja zagwozdke
aiali

Napisano: 04 gru 2014, 12:53

a jak jest jeszcze w innych OPS?
kkarol

Napisano: 04 gru 2014, 13:02

My też mamy gotowy wzór zawiadomienia i wręczamy jak jedziemy na wywiad.
Lindaa

Napisano: 04 gru 2014, 21:35

A mozna prosic taki wzor zawiadomienia.? A co w sytuacji kiedy po wywiadzie okarze sie ze brakuje jeszcze dokumentow i wystepujecie o nie to wystarczy to wczesniejsze zawiadomienie.?
kkarol

Napisano: 05 gru 2014, 10:52

My na wywiadzie zazwyczaj mamy już komplet dokumentów i w tedy dajemy zawiadomienie.
Lindaa

Napisano: 05 gru 2014, 15:54

O co w tym wszystkim chodzi, my zawiadamiamy stronę o zapoznanie się z aktami tylko wtedy , gdy dajemy decyzję odmowną , przy pozytywnym załatwianiu spraw takiego czegoś nie stosujemy. Co trzy lata mamy kontrolę i nikt nie ma zastrzeżeń co do prowadzonego postępowania. A wręczanie zawiadomienia w trakcie wywiadu to już wogóle paranoja.
m-ka

Napisano: 05 gru 2014, 20:32

my do wywiadu dołączamy taki druk, który mówi o poinformowaniu klienta, że przez kolejne dwa dni robocze ma możliwość zapoznania się z aktami. doniesienia dokumentów które by chciał dołączyć czy złożenia dodatkowych wyjaśnień i że po tym terminie będzie wydana decyzja.
W przypadku gdy faktycznie już po wywiadzie wpłynie np jakieś zaświadczenie, które my "załatwialiśmy" bo klient nie miał możliwości lub stanowiłoby zbyt duże dla niego obciążenie, wysyłamy zawiadomienie do klienta, iż wpłynęło i ma możliwość zapoznania się z nim w terminie 3 dni od odebrania zawiadomienia ( termin umowny ). Jak sie nie pojawi to znaczy że nie wnosi uwag.

m- ka - to się wzięło z interpretacji kolegium, które uchyliło nam decyzje własnie ze względu na braki powyższego.
fiołek


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]