Pr.socjalny - opiekunem prawnym dla chorego psychicznie ?!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 12 gru 2014, 8:13

Witam!
Chciałam się Was spytać, co robicie w sytuacji, gdy Sąd prosi Was o wyznaczenie opiekuna prawnego dla osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie. Dodatkowo w piśmie Sąd informuje, że w razie niewskazania opiekuna przyjmą, że zostanie nim Burmistrz Miasta. Rodzina nie zgadza się w obawie przed nieprzewidywalnymi zachowaniami tej osoby, ta osoba bywała agresywna, wygrażała się. Co robicie w takiej sytuacji? Nie ukrywam, że pojawiają się naciski, aby zrobić wszystko żeby nie został nim właśnie burmistrz:)
babuśka


Napisano: 12 gru 2014, 10:09

nie ma możliwości prawnych, by wbrew woli ustanowić kogokolwiek opiekunem prawnym.
p..

Napisano: 12 gru 2014, 10:51

NIe rozumiem więc dlaczego Sąd stosuje taki szantaż! Może ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia w tym temacie! Gdyby z burmistrza był kawał dziada to nawet nie byłoby mi go szkoda:)
babuśka

Napisano: 12 gru 2014, 11:53

bo sąd idąc na skróty chce mieć problem z głowy. sędzia pewnie myśli, że wszyscy mają padać na kolana przed jego majestatem i co napisze to jest święte. w rzeczywistości nie może nikogo przymusić.
p..

Napisano: 12 gru 2014, 14:08

Mieliśmy taką samą sprawę nikt z bliskich osób nie chciał być opiekunem prawnym i Sąd skierował pismo do kierownika OPS o wyznaczenie pr. socjalnego ale żaden nie chciał być opiekunem prawnym to Sąd wezwał kierownika na rozprawę, że jeżeli nie wskazał żadnego pracownika i to że on zostanie tym opiekunem. Podczas posiedzenia Sądu kierownik OPS sprzeciwił się byciem opiekunem prawnym osoby ubezwłasnowolnionej.
Sąd w naszym przypadku wyznaczył kuratora zawodowego opiekunem prawnym tej niepełnosprawnej osoby.
pawel.w

Napisano: 12 gru 2014, 23:10

No i brawo Jasiu! :-]
p..

Napisano: 13 gru 2014, 13:57

Przeszkody do bycia opiekunem w naszym przypadku: praca obciążając psychicznie, stresującą a bycie opiekunem niesie za sobą takie same obciążenia.
Osobiste: małe dzieci, chorzy rodzice ( wiekowi) samotne wychowywanie, nasze zdrowie,...itd według osobistej sytuacji.
Wskazać kuratora zawodowego, lekarza rodzinnego.
Wredna1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]