jaka wskazać przyczynę wystąpienia z wnioskiem

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 09 sty 2015, 10:38

Mam pytanie! mam podopiecznego, który zamieszkuje na pustkowiu w przyczepie kempingowej, która umieszczona jest na jego posiadłości. Kawaler brak rodziny zobowiązanej do alimentacji. Jest właścicielem gospodarstwa rolnego o powierzchni ponad 2 ha przeliczeniowej, jego dochód przekracza kryterium ustawowe zgodne z ustawa o pomocy społecznej . Dom, który posiada nie nadaje się do zamieszkiwania ponieważ uległ zniszczeniu z powodu braku remontu. Jest osobą w starszym wieku, nigdzie nie ubezpieczoną,ani w KRUS ani ZUS nie posiada dowodu osobistego, ponieważ jego zdaniem do niczego jest mu nie potrzebny. Nie korzysta ze świadczeń zdrowotnych ponieważ sam się leczy ziołami. Nigdy sam nie zwrócił się o pomoc finansową do tut. OPS. Zyje w bardzo złych warunkach .Pracownik socjalny z urzędu wystąpił o pomoc finansową, ponieważ jedynym jego nieregularnym źródłem dochodu jest sprzedaż miodu. Nie pije alkoholu ani też nie jest uzależniony od żadnych używek. W kwestionariuszu wywiadu nie żadnej przyczyny jaka można b y było zaznaczyć, nie ma ubóstwa, bezdomności, choroby,( chociaż zdaniem pracownika socjalnego cierpi na schizofrenię ale nigdzie się nie leczy) bezrobocia, Proszę o pomoc.
Milenka


Napisano: 09 sty 2015, 11:33

nadgorliwość pracownika?
Ten Pan winien z obowiązku być ubezpieczony w KRUS:

http://www.krus.gov.pl/zadania-krus/ube ... ikow-cd-1/
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 17592
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 09 sty 2015, 11:38

Nigdy nie widniał w KRUS- e,
Milenka

Napisano: 09 sty 2015, 11:59

Czy ktoś pomoże proszę !
Milenka

Napisano: 09 sty 2015, 12:18

A może tradycyjnie w takich przypadkach art. 9, czyli bezradność w prowadzeniu gospodarstwa domowego?
Pozdrawiam
kotek

Napisano: 09 sty 2015, 13:29

1. Można wystąpić do Sądu o przymusowe leczenie psychiatryczne (nie jest obowiązkowe załączeniw zaświadczenia lekarza psychiatry!), może leczenie przyniesie jakieś efekty.
2. Można wystąpić do Sądu o umieszczenie klienta w DPS bez jego zgody.
3. Można wystapić do Sądu o ubezwłasnowolnienie - nie ma rodziny, więc łatwiej.
4. Mimo, ze klient nie opłacał składek KRUS, może ma szansę na rentę? A kRUS wówczas potrąca zaległe składki z przyznanej renty. Temat do negocjacji z KRUSem.
Esia

Napisano: 09 sty 2015, 16:24

A jak ma się bezradność w sprawach opiekuńczo - wychowawczych do jego sytuacji, zawsze miałam wrażenie że ten punkt odnosi się do rodziny z dziećmi.
Milenia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]