rodzina zastępcza

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 12 lut 2015, 21:34

Witam :)
Mam pewien problem. Mam 17 lat i jestem w rodzinie zastępczej już 11 lat.
Opiękuję się mną i moją siostrą biologiczną , oraz swoimi synami tylko mama , gdyż tato umarł pare lat temu.
Jestem na pierwszym roku technikum wetrynarii w internacie. :) Niedawno dowiedziałam się , że jestem w 2 miesiącu ciąży i wiem , że z dzieckiem w internacie nie będę mogła być. :) Ale boję się o inną sprawę. Czy jest możliwość by sąd wyraził zgodę abym pozostała w rodzinie zastępczej z dzieckiem gdy nie ma żadnych przeciwskazań ( nie pale , nie piję , nie biorę narkotyków , nie jestem osobą zdemoralizowaną ) ??? Ale boję się że sąd może podjąć decyzję o przeniesieniu mnie do Domu Dziecka. Wiem , że rodzina chłopaka pomoże mi z dzieckiem , i zapewni opiekę oraz będę mogła kontynuować swoją edukację. Rozmyślałam też nad możliwością , wzięcia ślubu cywilnego z moim chłopakiem , ale nie wiem też , czy sąd zgodzi się na taką opcje dla wychowanki rodziny zastępczej. Oczywiście mojej mamie , jeszcze nie powiedziałam o tym , ponieważ chcę pierw się upewnić czy będę mogła z nią pozostać.
Proszę o odpowiedź .
Z góry dziękuję . :) :)
anna strzelecka


Napisano: 13 lut 2015, 10:33

Myślę,że nie ma przeciwwskazań abyś nadal mieszkała ze swoją zastępczą matką.Nie ma też prawa nikt wyrzucić Cię z internatu- mogłabyś o to podać ich do sądu o dyskryminację i na pewno byś wygrała.
abc

Napisano: 13 lut 2015, 14:43

I nie martw się też sądem - ten weźmie pod uwagę już nie tylko Twoje dobro ale także dobro Twojego dziecka, jeśli są realne szanse, że stworzycie zdrową rodzinę a dziecku warunki do rozwoju, planujecie wspólną przyszłość, macie wsparcie bliskich osób - nie powinno być problemów ze ślubem a tym bardziej pomysłów na przenoszenie Cię do domu dziecka, bo czemu niby miałoby to służyć.. Chociaż jeśli jeszcze oboje się uczycie a dziadkowie proponuja pomoc w wychowaniu i (może) utrzymaniu rodziny, może lepiej się wstrzymać ze ślubem;) Życzę powodzenia, także w rozmowie z mamą;)
Lisbeth


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]