Podpowiedźcie - uzasadnienie decyzji

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 23 lut 2015, 15:37

Rodzina 2 osobowa, matka i dziecko , za ścianą konkubent , ale podaje ,że płaci dobrowolne alimenty po 200 zł na córkę(miała Jego oświadczenie), wewnątrz mieszkanie wykończone super, pisała już w m-cu styczniu br. otrzymała zasiłek okresowy do kwietnia i dziecko zostało objęte dożywianiem do czerwca włącznie. Dziś składa ponownie podanie o przyznanie jej zasiłku celowego na żywność a najlepiej z Programu Rządowego. Oczywiście kwalifikuje się dochodami ,bo jak podała ma tylko zasiłek rodzinny + alimenty , ale to co ma w mieszkaniu to nie za 300 zł m-nie co otrzymuje.
m-ka


Napisano: 24 lut 2015, 13:16

A zalega z płatnościami- jeśli nie, to z czego płaci rachunki? Niech Ci napisze oświadczenie pod odpowiedzialnością karną.I niech wystąpi o podwyższenie alimentów, jeśli nimi nie może zaspokoić podstawowych potrze dziecka.
abc

Napisano: 25 lut 2015, 9:16

Piszesz, że dziecko zostało objęte dożywianiem w szkole więc na nie jest już uzasadnienie, że pomoc będzie się dublowała. Ja bym napisała coś w stylu, że zgodnie z decyzją taką a taką jest Pani objęta pomocą w formie zasiłku okresowego w okresie od ....... do ....... oraz zgodnie z decyzją taką a taką córka Pani w okrasie od do jest objęta pomocą w formie gorącego posiłku w okresie nauki w szkole. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że OPS ma za zadanie wspomóc rodzinę w trudną do przezwyciężenia sytuacji a nie stanowić jedyne źródło utrzymania rodziny. Zaznaczyć również trzeba, że ośrodek dysponuje ograniczonymi środkami finansowymi, które jest zobowiązany podzielić między wszystkimi osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji.
Można dopisać jeszcze coś, że nie wykorzystuje wszystkich swoich możliwości, że ma prawo do podwyższenia alimentów oraz że jej sytuacja w oczach ośrodka nie jest trudna, że nie jest osobą niepełnosprawną oraz niezdolną do pracy itp.
Pozdrawiam
Anna126

Napisano: 25 lut 2015, 10:53

Dziekuję za bardzo cenne podpowiedzi.
m-ka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]