13-14 października, 10-11 listopada, Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" ul. Korotyńskiego 13, Warszawa
04.10.2018, Warszawa

Luźny temat- rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko pracownika

Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 mar 2015, 11:12

Witam! mam pytanie do kierowników, pracowników socjalnych- jakich pytań można spodziewać się na rozmowie w sprawie pracy na stanowisko pracownika socjalnego? Jakie były u Was pytania? Jak wyglądała taka rozmowa ? a może testy były?
Za wszelkie informacje- z góry dziękuję :)
Lu1988

Napisano: 05 mar 2015, 12:08

moja ostatnio prowadzona rekrutacja po wstępnych uprzejmościach i sprawdzeniu, czy osoba ma wymagane kwalifikacje formalne sprowadziła się do pytania: "Czy jest pani w stanie podjąć pracę od poniedziałku?"
odpowiedź prawidłowa: tak
koniec rekrutacji - wynik: pozytywny
rekruter desperat

Napisano: 05 mar 2015, 12:34

takie przypadki jednak nie są częste :) proszę o odpowiedzi z konkretnymi pytaniami :)
Lu1988

Napisano: 05 mar 2015, 13:01

byłam na kilku rozmowach więc np. czy wie pani z jakimi obowiązkami wiąże się to stanowisko?, czy ma pani prawo jazdy i może wykorzystywać swój samochód do celów służbowych ( wywiady w terenie),jak poradziłaby pani sobie w kontakcie z agresywnym klientem, pytano mnie o konkrety z ustawy - jak oblicza się zasiłek okresowy, czy miałam staż w pomocy albo w innym urzędzie...
Agnesya

Napisano: 05 mar 2015, 14:20

Pytają o ustawę, kryteria, prawko, zachowanie w konkretnych sytuacjach w terenie, doświadczenie. Paradoksalnie trudniejsze rozmowy dotyczą stanowiska asystenta.

Czasem też rozmowa wygląda tak:
Rekrutujący: dlaczego chciałaby pani pracować w naszym ośrodku
Kandydat: oj ciociu daj spokój. Jesteśmy same.
Ares

Napisano: 05 mar 2015, 14:34

Ares- uśmiałam się :)
ja nie będę uczestniczyć w takim konkursie:)
Lu1988

Napisano: 06 mar 2015, 8:49

tak trochę z innej beczki ale mi się przypominało jak czytam ww. wypowiedzi.

Nowy pracownik w pracy zarobiony, ledwie się wyrabia z daną mu pracą często zostaje po godzinach.
W tym samym czasie starszy stażem pracownik przychodzi o której chce, wychodzi w ciągu dnia, potem znowu wpada na godzinę dwie, coś tam zrobi wypiję kawę i wychodzi wcześniej.
Młody pracownik już wkurzony na maksa idzie do szefa i mówi:
- Szefie jak to jest ja ledwie się wyrabiam, co drugi dzień zostaję po godzinach a on se chodzi jak chce.
na to szef:
- Spokojnie będziesz na urlopie to też będziesz mógł przychodzić i wychodzić jak ci pasuje. :D
Anna126

Napisano: 06 mar 2015, 9:30

Anna126 ---> You made my day. Dziękuję.
YoYo

Napisano: 19 wrz 2018, 10:51

Rekruterzy mają to do siebie, że lubią zaskakiwać pytaniami. Ale nie ma się co bać, czy załamywać, trzeba inteligentnie odbić piłeczkę. Marcin Mańka mówi że najważniejsza podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest autoprezentacja. Po prostu- trzeba umieć się dobrze zareklamować potencjalnemu pracodawcy, nawet jeśli nie ma się wystarczająco dużo doświadczenia. Jak pracodawca zobaczy w tobie potencjał to będzie chciał w ciebie zainwestować i wszystkiego cię nauczyć, bo będzie wiedział że jesteś tego wart!
cocolina
Praktykant
Od: 15 gru 2017, 17:29

Napisano: 19 wrz 2018, 12:22

u nas padło pytanie na jakich ustawach pracuje pracownik socjalny ( 3) ;)
Hipolita
Stażysta
Od: 11 sie 2017, 13:42

Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]