stały a dod. mieszkaniowy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 10 mar 2015, 17:02

Klientka mieszka u ojca emeryta, ale są oddzielne gosp., więc ma stały w wys. 529. Ojciec wystąpił teraz o dod. mieszkaniowy. Czy połowa tego dodatku jest dochodem klientki?
boguśka


Napisano: 10 mar 2015, 21:13

Decyzja przyznana na ojca-dochod ojca
Malwinka

Napisano: 11 mar 2015, 9:13

skoro w wydatkach na mieszkanie uwzględniona jest córka wnioskodawcy i również na nią przysługuje część dod. mieszkaniowego, wysokość dodatku dzielimy proporcjonalnie na osoby, które zamieszkują i jest to dochód każdej z nich
nina12

Napisano: 11 mar 2015, 10:21

Co ośrodek to inaczej.:) u nas nie wolno dzielić dodatku
Malwinka

Napisano: 11 mar 2015, 11:30

co do zasady - nigdzie w ustawie nie pisze o dzieleniu dochodu.

Również w ustawie o dodatkach mieszkaniowych - świadczenie to przyznaje sie najemcy lub mieszkańcowi itd - zatem jest to dochód tej osoby.

To jak na zasadzie przyznania zasiłku celowego dla osoby w rodzinie - ustalasz dochód i stan osobowy rodziny, ale swiadczenie przysługuje tej osobie. Prawda ?

Oszołomy z opesów robią po swojemu, dzielą te dochody, przypisują innym osobom a potem sie dziwia, ze kontrola inaczej, ze zwroty maja byc, ze ministerstwo nakazuje zwracac itd.
BadAss

Napisano: 11 mar 2015, 19:38

Kochani! Jeśli ojciec klientki-włascieciel lokalu/gł najemca nie korzysta z Pomocy, a klienta ma uznane oddzielne gospodarstwo, to z jakiej racji połowa dodatku ma być jej dochodem?
jerzy

Napisano: 11 mar 2015, 19:42

A ja mam pytanie : czy prac. socjalny ma prawo pytać w tej sytuacji klientkę, czy jej ojciec, u którego mieszka i który nie korzysta z pomocy posiada dodatek?
gabigabi

Napisano: 11 mar 2015, 19:44

No tak - ale żeby ten ojciec dostał dodatek to córka też musi wykazać swe dochody (stały), bo jest tam zameldowana. Czy się mylę? Czyli dodatek też będzie dla córki.
boguśka

Napisano: 12 mar 2015, 9:51

W decyzji dotyczącej przyznania dodatku mieszkaniowego jest nawet określone, że rodzina składa się np.z 2 osób (ojca i córki) i dlatego jest taka a nie inna wysokość dodatku. Wnioskodawca (ojciec) gdyby złożył wniosek sam, to mógłby go nie otrzymać z powodu przekroczenia np. metrażu mieszkania.. Jeśli przed jednym organem gminy występują o świadczenie pieniężne wspólnie, to dlatego też w niektórych ośrodkach przyznany zasiłek jest dzielony pomiędzy osoby ubiegające się o pomoc społeczną. U nas jest to dzielone pomiędzy odrębne gospodarstwa domowe.
zisis1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]