konto a zajęcie komrnicze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 17 mar 2015, 9:28

Szanowni Państwo! Mam ogromną prośbę, byście odpowiedzieli Państwo na moje pytanie. Jestem klientką MOPS. Ostatnio prac. socjalny poinformował mnie, że są czynione w ośrodku oszczędności, więc dyrektor chce zlikwidować jedną z kas wypłacających nam zasiłki. W tym celu namawiają nas na założenie kont w banku. Tak też zrobiłam. Mam jednak nad sobą komornika za mandat, którego nie jestem w stanie zapłacić. Koleżanka powiedziała mi, że jeśli zasiłki wpływają mi na konto, to komornik może to swobodnie zająć, a jeśli będę dalej odbierała w kasie, to nie może zająć. Czy moja koleżanka ma rację?
Daniela1


Napisano: 17 mar 2015, 9:38

Tak, niestety ma rację; chyba że świadczenia są przekazywane na tzw. karty przedpłacone np.: http://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/kar ... aniem.html
ann45

Napisano: 17 mar 2015, 9:50

Generalnie pieniądze z MOPS są wolne od zajęć komorniczych, ale komornicy robią u różne szopki i wykorzystują fakt, że nie muszą sprawdzać, skąd pochodzą pieniądze na koncie i niektórzy zajmują je. Można walczyć o zwrot-jedni wygrywają, drudzy nie. Wszystko zależy od komornika. Jedni odwiedzają Mopsy i każą przedstawić sytuację klienta, a drudzy Mopsy zostawiają w spokoju. A jak jest u Was? Macie wizyty komorników z prośbą o udzielenie nr konta klientów?
Jureczek


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]